•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 168
   کد: 209291
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد؛

   ارائه ضمانت رفع نقص ساخت برای ساختمان ها، ساخت و ساز را در کشور افزایش می دهد

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: اگر ارائه ضمانت رفع نقص و تضمین ساخت برای ساختمان ‌های نوساز نهادینه شود یقینا کیفیت ساخت و ساز در کشور نیز ارتقا می ‌یابد و به نظر می‌ رسد این امر با توجه به عمر مفید خانه ‌ها در صنعت ساختمان ایران ضروری باشد
   ارائه ضمانت رفع نقص ساخت برای ساختمان ها، ساخت و ساز را در کشور افزایش می دهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در خصوص ضمانت رفع نقص ساختمان های ساخته شده در شهر، اظهار کرد: اکنون سازندگان ساختمانی ملزم به ارائه ضمانت نامه براساس دوره های تضمین شده در قراردادهای منعقد شده برای ساخت ساختمان ‌های دولتی هستند که البته با اتمام این مدت، پیمانکار مسئولیت مشکلات ساختمان را نمی ‌پذیرد.
   وی افزود: اگر ارائه ضمانت و تضمین ساخت برای ساختمان ‌های نوساز نهادینه شود یقینا کیفیت ساخت و ساز در کشور نیز ارتقا می ‌یابد و به نظر می‌ رسد این امر با توجه به عمر مفید خانه ‌ها در صنعت ساختمان ایران ضروری باشد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: ضمانت رفع نقص برای ساختمان ها، هزینه‌ های ساخت ‌و ساز را افزایش می ‌دهد؛ بنابراین باید وزارت راه و شهرسازی و دولت حمایت‌ ها و مشوق‌ هایی را برای ساختمان ‌سازی در نظر بگیرند؛ چرا که اگر در این راه تنها نقطه هدف بدون فرآیندهای لازم برای دستیابی به آن دیده شود یقینا همه از آن پیروی نخواهند کرد و اغلب پیمانکاران از پذیرش این امر سر باز می ‌زنند.
   حسین نژاد در رابطه با ضمانت های موجود برای ساختمان های بخش خصوصی، تاکید کرد: این ضمانت نامه برای بخش خصوصی نیز وجود دارد، اما صنعت بیمه باید برای ضمانت طولانی مدت نهادینه شود.
   غزاله شهیدی

   تعداد بازدید: 168
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .