•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 173
   کد: 209506
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
   به بهانه سال روز تشکیل گزینش ها به فرمان تاریخی امام خمینی(ره)؛

   گزینش باید هوشمندانه، عالمانه و دقیق باشد
   حسین حسامی

   پس از صدور فرمان تاریخی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در 15 دیماه 1361 مبنی بر تشکیل گزینش ها در کشور و طی فرآیندهای قانون گذاری و تسری این قانون به همه دستگاه های اجرایی، گزینش ها روند عملیاتی خود را آغاز نمودند، که این روند همواره در حال توسعه، پرورش و بازنگری بوده است.
   گزینش باید هوشمندانه، عالمانه و دقیق باشد حسین حسامی

    پس از صدور فرمان تاریخی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در 15 دیماه 1361 مبنی بر تشکیل گزینش ها در کشور و طی فرآیندهای قانون گذاری و تسری این قانون به همه دستگاه های اجرایی، گزینش ها روند عملیاتی خود را آغاز نمودند، که این روند همواره در حال توسعه، پرورش و بازنگری بوده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ استفاده از ظرفیت منابع انسانی متعهد و متخصص در هر سازمانی می تواند چالش ها را مرتفع سازد و حال آنکه در ابر سازمانی همچون شهرداری مشهد، ضرورت وجود منابع انسانی کارآمد و دارای توانمندی های علمی ، فنی و تجربی برای دستیابی به بهره وری پایدار در حوزه مدیریت شهری بیش از هر حوزه دیگری احساس می شود.
   تخصص محوری و پایبندی به اصول و مبانی اعتقادی اسلام و انقلاب برای نیل به اهداف و توجه به بهره مندی از افراد شایسته در تصمیم سازی آن هم در حوزه شهری ، امری ست هوشمندانه و عالمانه که می توان با بکارگیری اینگونه افراد ضمن اجرای صحیح ماموریت های سازمانی، به اهداف عالیه مجموعه در افق چشم انداز نیز دست یافت.
   آنچه چشم انداز مدیریت شهری را محقق می کند استفاده از ظرفیت ها و فرصت های پیشرو و قابلیت های موجود علمی، فنی و تجربی است که موجب رسیدن به اهداف سند چشم انداز شهر مقدس مشهد خواهد بود.
   همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه تمدن ساز گام دوم انقلاب به این موضوع اشاره و تاکید نموده اند که: " نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی؛ مهم ترین ظرفیت امید بخش کشور است."
   تعیین اهداف درست و منطقی و همچنین برنامه ریزی برای استفاده بهینه از تمامی منابع در دسترس به ویژه ظرفیت سرمایه های انسانی متعهد، متخصص و کارآمد درکنار ایجاد بستر سازمانی مناسب برای رشد و توسعه این سرمایه ها امری است که باید مد نظر مدیران کلان شهر مشهد باشد.
   و اگر قرار باشد به صراحت به ضعف های بزرگ اداره امور اجرایی شهر اشاره کنیم ناچار باید ضعف کهنه و مشهود ” خطای انتخاب ” یا ناآگاهی، نسبت به غلط گزینی سرمایه های انسانی توسط تصمیم سازان و مدیران را در حوزه مدیریت شهری با فوریت و وزن بیشتری به عنوان مبحث نخست لحاظ کنیم.
   بی توجهی به تخصص گرایی و شایسته گزینی، یعنی عدم آگاهی از رسالت، آرمان ها و اهداف سازمان و در حقیقت چشم پوشی آشکار از اصل تعهد حرفه ای در انتخاب که نتیجه آن در بسیاری از مقوله ها، هزینه های بالا و عدم بهره وری موثر خواهد
   بود.
   فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا علیه السلام

   تعداد بازدید: 173
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .