•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 251
   کد: 209658
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
   شهردار مشهد خبر داد؛

   تبدیل کارخانه نوآوری مشهد به "هاب" نوآوری شهری کشور

   شهردار مشهد گفت: با معاونت علمی و فناوری توافق شده است که کارخانه نوآوری مشهد به "هاب"کشور در حوزه نوآوری‌های شهری تبدیل شود.
   تبدیل کارخانه نوآوری مشهد به "هاب" نوآوری شهری کشور

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری که با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور، استاندار خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران استانی و شهری برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم امروز که کارخانه نوآوری را در فضای ۳.۷ هکتار و زیربنای ۱۰ هزار متر افتتاح کرده ایم، بتوانیم در بهره‌برداری از آن نیز موفق عمل کنیم.
   وی افزود: با معاونت علمی و فناوری توافق مبنی بر تبدیل کارخانه نوآوری به هاب کشور در حوزه نوآوری‌های شهری توافق شده است.
   شهردار مشهد بیان کرد: ۱۰۰میلیارد تومان برای تبدیل کارخانه قدیمی کوکاکولا که در سال ۱۳۳۷ ساخته شده بود، هزینه شده است.
   کلائی خاطرنشان کرد: اگر این کارخانه ساخته نمی‌شد، به جای آن برجی ساخته می‌شد که در این راستا از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد تشکر می کنم.
   وی اضافه کرد: این مرکز در محیط مناسب شهری و در نزدیکی دانشگاه فردوسی مشهد قرار دارد.

   شهردار مشهد همچنین در حاشیه افتتاح کارخانه نوآوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارخانه های نوآوری سراسر دنیا از سال های قبل فعالیت خود را شروع کرده اند، شهرداری مشهد نیز با هدف خدمت بیشتر به اقدامات نوآورانه از سه سال قبل تفاهمنامه ای با معاونت علمی ریاست جمهور منعقد کرد و تجهیز این فضا را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم با حضور شرکت های نوآور و استفاده متخصصان از این فضا خروجی هایی را در قالب محصولات تجاری داشته باشیم و باعث رونق تولید شویم.

   وی افزود: کارخانه نوآوری دو کارکرد دارد، نیمی از ظرفیت این کارخانه در زمینه محصولات نوآورانه در مدیریت شهری فعال و باعث اشتغال در جامعه و انتقال آن به سایر نقاط کشور و کلان شهرها می شود که این محصولات حتی در خارج از کشور خریدارانی را دارد و 50 درصد ظرفیت دیگر مربوط به فعالیت شرکت های نوآورانه است که در مجموع حدود 5000 نفر به صورت غیر مستقیم وارد حوزه اشتغال می شوند.


   حوریه جمالی پور

   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .