•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 342
   کد: 209801
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد؛

   عملیات حفاری تونل خط چهار قطار شهری اواسط اسفند ماه آغاز می شود

   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: عملیات حفاری تونل خط چهار قطار شهری اواسط اسفند ماه آغاز می شود.
   عملیات حفاری تونل خط چهار قطار شهری اواسط اسفند ماه آغاز می شود

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرای احداث، تکمیل وتجهیز ایستگاه پایانه امام رضا(ع) که با حضور محمد رضا کلائی شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: طبق برنامه ریزی که انجام شده قرار بود تمام دسترسی های دوم ایستگاه های قطار شهری را در یک برنامه زمان بندی به اتمام برسانیم.
   وی اضافه کرد: براین اساس دسترسی دوم ایستگاه شهید کاوه اوایل بهمن، ایستگاه میدان سعدی و میدان شهدا اواخر اسفند و ایستگاه الندشت خرداد ماه 1400 به بهره برداری خواهد رسید، با انجام این کار دسترسی های ایستگاه های قطار شهری به جز ایستگاه ام دو و ایستگاه سلامت کامل خواهد شد که این دو ایستگاه نیز تا شهریور سال آینده آماده بهره برداری می شوند. با این فعالیت عملیات مربوط به ایستگاه های خط دو قطار شهری مشهد به اتمام خواهد رسید.
   وی با بیان اینکه نزدیک به 150 میلیارد تومان برای اجرای دسترسی های دوم این ایستگاه ها هزینه می شود اظهارکرد: این هزینه جدا از هزینه ا ایستگاه ام دو است که به 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
   کاظمی درادامه تصریح کرد: در خصوص خط سه قطار شهری نیز با تاکیدات شهردار و شورای شهر مشهد، برای اتصال خط یک و دو به حرم مطهر قرار شد تا 5.2 کیلومتر هسته مرکزی با سه ایستگاه میدان شهدا، باب الجواد(ع) و پایاینه مسافربری امام رضا(ع) را احداث کرده و درسال 1400 به بهره برداری برسانیم.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در سال 95 عملیات حفاری خط سه به طول 28 کیلومتر از میدان فردوسی در دو جبهه آغاز شد، اظهارکرد: در جبهه شرق 13.8 کیلومتر و جبهه غربی 14.2 کیلومتر عملیات حفاری انجام می شود که تا کنون در جبهه شرقی بیش از10 کیلومتر حفاری انجام و تنها 3 کیلومتر باقی مانده است.
   وی ادامه داد: دستگاه حفار در جبهه شرق روزی 17-20 متر را حفاری می کند که با این سرعت در شش ماهه سال 1400 حفاری تونل خط سه در این جبهه به پایان خواهد رسید.
   کاظمی گفت: از سوی شورا و شهردار مشهد تاکید براین شده بود که در کنار حفاری جبهه شرقی بلافاصله ایستگاه های میدان شهدا، باب الجواد(ع) و پایانه امام رضا(ع) در هسته مرکزی اجرا شود که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ایستگاه پایانه امام رضا(ع) هستیم.
   وی افزود: این ایستگاه با هزینه 200 میلیارد تومان ریالی و 15 میلیون یورو ارزی توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) احداث می شود که در کنار ایستگاه، کلیه دسترسی ها، تاسیسات برقی و مکانیکی، اگزوز فن ها ، تجهیزات آتش نشانی،12 پله برقی و 4 آسانسور اجرا و تا شهریور 1400 آماده بهره برداری خواهد شد.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر آن چیز که مهم است آغاز حفاری خط 4 قطار شهری مشهد است، اظهارکرد: در این راستا اکنون شفت ورود دستگاه حفار توسط قرارگاه خاتم النبیا(ص) درمنطقه مهر مادر درحال آماده شدن است و تا اواسط اسفند ماه با انتقال دستگاه حفار عملیات حفاری خط چهار نیز آغاز می شود.
   وی با بیان اینکه همزمان با آغاز عملیات حفاری تونل خط چهار، ادامه حفر تونل خط سه قطار شهری در جبهه غربی نیز به صورت دستی انجام می شود، خاطرنشان کرد: علت اینکه دستگاه حفار به خط چهار منتقل خواهد شد و ادامه عملیات حفاری خط سه به صورت دستی انجام می شود وضعیت شنی و روسی خاک تونل جبهه غربی است که به این دلیل عملیات حفاری سخت نیست.
   کاظمی افزود: این درحالی است که ما در محدوده مهر مادر در عمق 10-12 متر به آب رسیده ایم ، لذا حفاری به صورت دستی امکان پذیر نیست و تونل باید به وسیله دستگاه حفار انجام شود.
   مجید خبیری

    

   تعداد بازدید: 342
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .