•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 117
   کد: 209843
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   شهرداری مشهد فراخوان کرد؛

   طرح نوآورانه تولید سناریوهای آموزش های تخصصی سازمان مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی

   سرپرست گروه مطالعات و تحقیقات راهبردی معاونت برنامه ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از فراخوان طرحی نوآورانه با عنوان طراحی و تولید سناریوهای آموزش های تخصصی سازمان مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی شهرداری مشهد خبر داد.
   طرح نوآورانه تولید سناریوهای آموزش های تخصصی سازمان مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی برادران محسنیان ضمن تعریفی از واقعیت مجازی (VirtualReality) گفت: واقعیت مجازی یک تکنولوژی و فناوری نوین است که به کاربر امکان می‌دهد تا با یک محیط شبیه‌سازی رایانه‌ای اندرکنش یا تعامل داشته باشد.
   وی در ادامه به اهمیت استفاده از واقعیت مجازی در حوزه آموزش آتش نشانان تاکید کرد و افزود: بیشتر محیط‌های واقعیت مجازی تجهیزاتی برای اندرکنش تصویری انسان با رایانه هستند اما گروه محدودی نیز دارای حسگرهایی صوتی یا لمسی برای تعامل با کاربر هستند.
   محسنسیان در موارد پیشرفته تر، دستگاه‌های فناوری لمسی شامل اطلاعات لمسی ای هستند که به عنوان نیروهای بازخورد در صنایع پزشکی و بازی سازی و نظامی و ایمنی شناخته می‌شوند با توجه به هزینه های بالای آموزش های آتش نشانی و همچنین محدودیت های ایجاد سناریوهای واقعی، استفاده از واقعیت مجازی می تواند در حوزه اموزش اتش نشانان بسیار موثر باشد.
   گفتنی است فراخوان طرح نوآورانه طراحی و تولید سناریوهای آموزش های تخصصی سازمان مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی در دی ماه سال جاری در سامانه پژوهش و نوآوری شهرداری مشهد به ادرس اینترنتی m08.ir\rnd قابل مشاهده است و مراکز علمی، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان مخاطبان اصلی این فراخوان هستند.

    

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .