•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 153
   کد: 209869
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
   به صورت مجازی برگزار شد؛

   نشست خبری نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم با عنوان «رقص قلم»

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ضمن شرکت در نشست خبری مجازی اولین نمایشگاه و همایش بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان «رقص قلم» که روز 21 دی ‌ماه در کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران برگزار شد، گفت: هم زمان با برگزاری رویداد نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم، شهرداری مشهد نیز میزبان با این رویداد از تاریخ یک تا چهار بهمن ماه است.
   نشست خبری نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم با عنوان «رقص قلم»

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آیدا مهربان با اشاره به سابقه مسیرجاده ابریشم به عنوان شاهراه بزرگ خراسان و موقعیت شهر مشهد که در نزدیکی این جاده ابریشم قرار داشته است، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده مقرر شده تا نمایشگاه و کنفرانس علمی از تاریخ یک الی چهار بهمن برای این موضوع برگزار شود.
   وی درباره برنامه‌ های جشنواره گفت: موزه بزرگ خراسان میزبان آثار خوشنویسان خواهد بود و علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی می‌توانند با مراجعه به موزه بزرگ خراسان، از این نمایشگاه بازدید کنند.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: موزه بزرگ خراسان در محل کوهسنگی مشهد واقع شده است. کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و مشهورترین مکان های گردشگری شهر مشهد بوده و ساختمان موزه بزرگ خراسان با الگوبرداری از معماری کاخ کلات نادر، جلوه زیبایی به این مجموعه داده است، شاه عباس در کوهسنگی تاج شاهی به سر نهاد و این مکان از سویی دیگر به دلیل فراهم آوردن موارد اولیه برای سنگ تراشان حائز اهمیت است زیرا هنر سنگ تراشی که سابقه آن در خراسان بسیار دیرینه است در این منطقه به صورت صنایع بسیار زیبایی جلوه گری می کند.
   مهربان در خصوص مهم ترین برنامه های جشنواره گفت: در راستای برگزاری نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم با عنوان «رقص قلم» ، نمایش آثار برگزیده خوشنویسان جهان در محل موزه بزرگ خراسان برگزار می شود.
   وی با اشاره به نمایش یکی از بزرگترین قرآن های جهان در محل موزه بزرگ خراسان و اکران های شهری ویژه نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم به عنوان یکی دیگر از برنامه ها، اضافه کرد: امیدواریم شهر مشهد با همکاری دیگر حوزه های مرتبط بتواند به بهترین شکل میزبان مراسم باشد.

    

   تعداد بازدید: 153
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .