•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 77
   کد: 209912
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

   تداوم اجرای پروژه حق تقدم عابر پیاده در منطقه 2

   شهردار منطقه دو به دنبال استقبال خوب شهروندان از پروژه حق تقدم عابر پیاده از تداوم اجرای این طرح در 10 تقاطع دیگر خبر داد.
   تداوم اجرای پروژه حق تقدم عابر پیاده در منطقه 2

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت فرقانی گفت: پروژه حق تقدم عابر پیاده با اعتبار 3میلیارد و 500میلیون تومان در 8تقاطع منطقه اجرایی شد. اجرای این پروژه با استقبال خوبی از سوی رانندگان و عابران مواجه شد.
   وی اظهار کرد: این استقبال موجب شد تا برای سال آینده10تقاطع در اولویت اجرای پروژه حق تقدم قرار گیرد. با این اقدام در صورت تفویض بودجه اجرای پروژه حق تقدم ادامه خواهد یافت.
   فرقانی افزود: هدف از اجرای پروژه حق تقدم، ایمن‌سازی گذرگاه‌های عابر پیاده و ارتقا ایمنی تردد عابران در معابر شهری است.
   وی گفت: این تقاطع‌ها با توجه به معیارها و شاخصه‌های ترافیکی اولویت بندی می‌شوند. شاخصه‌های اولویت بندی برای انتخاب تقاطع‌ها در این طرح عبارت اند از حجم بالای تردد عابران پیاده از محل تقاطع، حادثه خیز بودن و میزان تصادفات وسایل نقلیه با عابران است.
   شهردار منطقه دو مشهد هدف از اجرای این پروژه را اصلاح رفتار و فرهنگ ترافیکی شهروندان ذکر کرد و گفت: امیدواریم رانندگان پس از اجرای این پروژه به حق تقدم عبورعابران پیاده احترام بگذارند و عابران نیز مسیر خط کشی شده را برای عبور ازعرض خیابان استفاده کنند تا کمتر شاهد بروز تصادف باشیم.
   طرح خط عابر-خط زندگی در ایجاد این حساسیت تاثیر خوبی داشته است
   شهردار این منطقه در این خصوص گفت: کلان پروژه خط عابر _خط زندگی برای فرهنگسازی در زمینه رعایت حق تقدم عابرپیاده و آموزش درست عبور و مرور در تقاطع‌های سطح منطقه از دوم تا پانزدهم ماه جاری اجرا شد.
   فرقانی اظهار کرد: به طور میانگین 600عابر پیاده، مخاطب این برنامه فرهنگی بودند. 11تسهیلگر در چهارراه هایی چون چهارراه راه آهن، تقاطع چهارراه ابوطالب و...با برنامه‌های خلاقانه‌ای به عابران و رانندگان خودروها در زمینه رعایت حق تقدم عابران آموزش می‌دادند.
   وی افزود: برنامه های خلاقانه‌ای در غالب این طرح اجرا شد. ایستگاه آموزش و تعامل با شهروندان در مورد طرح، کمک به کودکان و افراد سالخورده برای عبور از خیابان، اجرای نمایشی ، توزیع تراکت به تعداد۴۰۰ عدد و...ازاین جمله بود.

    

   تعداد بازدید: 77
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .