•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 129
   کد: 210168
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   شهردار مشهد؛

   هنر ارزشمند خوشنویسی میراث معنوی کشور ما است

   شهردار مشهد گفت: هنر ارزشمند خوشنویسی میراث معنوی کشور ما است و به نوعی ایران پایتخت این هنر به شمار می رود.
   هنر ارزشمند خوشنویسی میراث معنوی کشور ما است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در افتتاحیه اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم تحت عنوان «رقص قلم» که با حضور اشرف بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری افغانستان، سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو، محمد علی باقرزاده طوسی رییس انجمن خوشنویسان مشهد و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: از همت کمیسیون ملی یونسکو بابت گرداوری علاقه مندان این حوزه تشکر می کنم.
   وی افزود: هنر ارزشمند خوشنویسی میراث معنوی کشور ما است و به نوعی ایران پایتخت این هنر به شمار می رود. شهردار مشهد بیان کرد: امیدواریم این افتتاحیه در بهمنی ای که میزبان اتفاقات مهمی در حوره فرهنگی است، در این مکان که به همت میراث فنگی، گردشگری و صنایع دستی که در دل کوهسنگی جای گرفته، برکت داشته باشد و بتوانیم میزبانی شایسته ای داشته باشیم.
   در ادامه شهردار مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص هدف شهرداری از میزبانی این برنامه گفت: هنر خوشنویسی از هنرهای ارجمند کشور ما و جهان است و با شعر و ادب فارسی مرتبط می شود. امروز حدود 28 کشور در این همایش و نمایشگاه شرکت کرده و بخش زیادی از آثار کشورهای منطقه اکو و آیتا، نوید خوبی برای این است که جهش های خوبی در زمینه خوشنویسی داشته باشیم.
   وی افزود: حدود هزار اثر طی چهار روز در شهر مشهد در دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت و اختتامیه مراسم نیز در تاریخ 9 بهمن ماه در شهر تهران برگزار می شود.
   شهردار مشهد بیان کرد: شهر مشهد به عنوان شهری صاحب اندیشه، ادب و هنر، همسایگی با بسیاری از کشورهای فارسی زبان و حضور حضرت رضا(ع) تقریبا بی نظیر است و به جهت حضور خوشنویسان برجسته در صدد آمدیم که این مراسم را با هدف ارتقای هنر خوشنویسی و حمایت از خوشنویسان مشهدی، میزبانی کنیم.
   حوریه جمالی پور

   تعداد بازدید: 129
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .