•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 210174
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   مشاور رییس جمهور؛

   دیپلماسی فرهنگی کاربردی تر از دیپلماسی سیاسی در پیوند دادن ملت ها است

   مشاور رییس جمهور گفت: اعتقاد ما بر این است که دیپلماسی فرهنگی می تواند کاربرد بهتری از دیپلماسی سیاسی در پیوند دادن ملت ها داشته باشد.
   دیپلماسی فرهنگی کاربردی تر از دیپلماسی سیاسی در پیوند دادن ملت ها است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، اشرف بروجردی در افتتاحیه اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم تحت عنوان «رقص قلم» که با حضور حجت اله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی رییس فراکسیون راهبردی مجلس، محمد حسن طالبیان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،  محمدرضا کلائی شهردار مشهد، عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری افغانستان، سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو، محمد علی باقرزاده طوسی رییس انجمن خوشنویسان مشهد و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: پروژه راه ابریشم، پروژه ای است که یونسکو از دو سال گذشته در عرصه های مختلف آغاز کرده تا کار مشترک کشورهای مسیر راه ابریشم را به نمایش بگذارد و پیوستی را میان کشورهای مختلف ایجاد کند البته برخی کشورها همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس عضو این پروژه هستند اما در این طبقه بندی قرار نگرفته اند.
   وی افزود: بنابراین باید منتظر بود تا پروژه راه ابریشم به تدریج و آرام آرام به سوی نمود اجزای مختلف فرهنگی که می توانند وصل دهنده ملت ها باشد، حرکت کند. اعتقاد ما بر این است که دیپلماسی فرهنگی می تواند کاربرد بهتری از دیپلماسی سیاسی در پیوند دادن ملت ها داشته باشد.
   مشاور رییس جمهور بیان کرد: امروز نمایشگاه خوشنویسی به همت آقای ایوبی که به حق دغدغه عظیمی از نمود مباحث فرهنگی در عرصه های مختلف دارند، برگزار شده است اندیشه خلاق ایشان هر روز نمادی را برای ما مطرح می کند بنابراین جای دارد که همه ما قدردان تلاش های ایشان باشیم.
   رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: ایزدمنان را سپاسگذاریم و سر بر آستان پر مهرش می گذاریم که به ما توان بخشید تا با مزیت نطق و بیان و فضیلت خرد و اندیشه از میان هنرها، هنر قدسی و الهی خوشنویسی را برگزینیم. این محول نورانی، محفل برگزیدگان این هنر است. خط و خوشنویسی بهترین وسیله درک مفاهیم و معانی و شاید زیباترین عامل انتقال و ازدیاد دانش و معلومات بشری است. این زیبایی جلوه ای از رخ خداوند است.
   بروجردی تصریح کرد: استادن متقدم برآنند که رسیدن به مرتبه والا و شان عالی و خط خوشنویسی ممکن نیست مگر به تذهیب نفس و صفای دل چنانچه سلطان علی مشهدی می فرماید « داند آنکس که اشنای دل است/ که صفای خط ازصفای دل است/ خط نوشتن شعارپاکان است/ هرزه گشتن نه کارپاکان است».
   حوریه جمالی پور 

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .