•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 106
   کد: 210177
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   رییس موسسه فرهنگی اکو؛

   هنر خوشنویسی سراسر جهان را فتح کرده است

   رییس موسسه فرهنگی اکو گفت: من امروز در این نمایشگاه متوجه این نکته شدم که فرهنگ و هنر مرز ندارد و هنر خوشنویسی توانسته است سراسر جهان را فتح کند. امیدواریم بتوانیم در آینده سلسله برنامه ها و همایش های بین المللی فرهنگی جهت پاسداشت میراث کهن و ارائه میراث های بزرگ به نسل های آینده داشته باشیم.
   هنر خوشنویسی سراسر جهان را فتح کرده است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سرور بختی در افتتاحیه اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم که تحت عنوان «رقص قلم» که با حضور اشرف بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حجت اله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی رییس فراکسیون راهبردی مجلس، محمدرضا کلائی شهردار مشهد، محمد حسن طالبیان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری افغانستان ، محمد علی باقرزاده طوسی رییس انجمن خوشنویسان مشهد و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: افتخار دارم که امروز در این جماعت و این همایش شرکت کرده ام و عرض سپاس بی پایان از آقای ایوبی دارم که توانسته اند چنین بزم هنر و فرهنگی را در این زمانه ایجاد کنند.
   وی افزود: خوشنویسی هنری است که توسعه یافته است و از نسل های گذشته به امروز رسیده است و افراد زیادی در جهان از آن استفاده می کنند و من امروز تعجب کرده ام که از لهستان و ژاپن نیز آثاری به این نمایشگاه راه یافته است.
   رییس موسسه فرهنگی اکو بیان کرد: من امروز در این نمایشگاه متوجه این نکته شدم که فرهنگ و هنر مرز ندارد و هنر خوشنویسی توانسته است سراسر جهان را فتح کند. امیدواریم بتوانیم در آینده سلسله برنامه ها و همایش های بین المللی فرهنگی جهت پاسداشت میراث کهن و ارائه میراث های بزرگ به نسل های آینده داشته باشیم.
   حوریه جمالی پور 

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .