•  
   منبع خبر : ١٠٠٣
   تعداد بازدید: 304
   کد: 210205
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
   رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛

   نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

   رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: این نمایشگاه بسیار مفید و دیدنی است و در این نمایشگاه آثار خوشنویسان ایرانی، خراسانی، مشهدی و کشورهای مسیر جاده ابریشم حضور دارند که نشان دهنده پیوند فرهنگی، فهم هنری مشترک و درک هنری از خوشنویسی است.
   نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامعلی حداد عادل در بازدید از اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم تحت عنوان « رقص قلم» در موزه بزرگ خراسان که با حضور آیدا مهربان معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، جعفر مروارید مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: من توفیق زیارت حرم امام رضا(ع) و شرکت در جلسه ای در آستان قدس رضوی را داشتم که با افتتاح این نمایشگاه در موزه خراسان بزرگ مقارن شد و توفیق بازدید از نمایشگاه خط و بخشی از موزه بزرگ خراسان را پیدا کنم.
   وی افزود: این نمایشگاه بسیار مفید و دیدنی است و در این نمایشگاه آثار خوشنویسان ایرانی، خراسانی، مشهدی و کشورهای مسیر جاده ابریشم حضور دارند که نشان دهنده پیوند فرهنگی، فهم هنری مشترک و درک هنری از خوشنویسی است.
   رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان کرد: به این معنا که علی رغم اینکه خوشنویسان به ملیت های مختلف تعلق دارند اما گویی همه در هنر با یک زبان سخن می گویند.
   حداد عادل خاطرنشان کرد: توصیه بنده این است که همه مردم مخصوصا اهل هنر، جوانان و معلمان از این نمایشگاه بازدید کنند و معلمان نیز دانش آموزان مقطع ابتدایی را به این نمایشگاه آورده و آنان را به خوش خطی تشویص کنند تا این هنر روز به روز گسترش پیدا کند.
   حوریه جمالی پور 

   تعداد بازدید: 304
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .