•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 243
   کد: 211141
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   ‌ معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   راه اندازی سامانه مدیریت دانش شهری و روستایی توسط شهرداری مشهد

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد از تدوین نهایی شیوه نامه استفاده ازسامانه مدیریت دانش شهری و روستایی شهرداری مشهد خبر داد.
   راه اندازی سامانه مدیریت دانش شهری و روستایی توسط شهرداری مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد" آیدا مهربان" امروز در وبینار تخصصی آنلاین شهرهای دانش بنیان که با موضوع چالش ها و راهبردهای مدیریت دانش برگزار شد، با اشاره به دستورالعمل مدیریت دانش در دستگاههای اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، در خصوص اهمیت موضوع مدیریت دانش، گفت: سامانه مدیریت دانش جهت عملیاتی شدن دستورالعمل مزبور توسط شهرداری مشهد راه اندازی شده است.
   وی افزود: اهمیت مدیریت دانش و لزوم پیاده سازی و استقرار آن در شهرداری ها یک الزام بوده و از سویی دیگر ثبت نشدن اطلاعات مربوط به تجارب دانش، باعث شکست شده و موازی کاری هایی را در پی دارد و مهم تر اینکه در شهرداری های مختلف کارهای بسیار متفاوت و مختلفی انجام می شود که در صورت به اشتراک نگذاشتن دیتا ها، مدیریت شهری شهرداری را دچار شکست خواهد کرد.
   وی اضافه کرد: معتقدیم به اشتراک گذاشتن اطلاعات ارزش بسیاری دارد به نحوی که شهرها بتوانند به صورت مشترک از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده، استفاده کنند.
   مهربان در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه مدیریت دانش شهری و روستایی با هدف پردازش هوشمند دانش در حوزه مدیریت شهری توسط شهرداری مشهد، اظهارکرد: این سامانه با هدف ایجاد بستری مناسب جهت جمع آوری، ذخیره سازی، پردازش هوشمند، انتشار و توسعه دانش در حوزه شهر و مدیریت شهری طراحی و تولید شده و درحال حاضرعلاوه بر تجمیع و ایجاد بانک پژوهش های 6 کلانشهر( تهران، شیراز، اصفهان، اهواز، قم و کرج) در مرحله توسعه قرار دارد .
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به تفاهم نامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه با هدف طراحی، پشتیبانی و توسعه سامانه مذکور در سال 99 میان شهرداری مشهد به امضای جناب آقای کلایی شهردار مشهد و جمال نژاد رسید که در پی آن شهرداری مشهد مسئولیت راه اندازی سامانه مدیریت دانش، شهرداری ها و دهیاری های کشور را پذیرفت و این سامانه هم اکنون با عنوان سامانه مدیریت دانش شهری و روستایی به آدرس http//URKM.ir فعال است.
   وی ادامه داد: راه اندازی این سامانه اتفاقی بسیار خوش آیند و موفقیت آمیز است که امیدواریم با استفاده از آن به زودی در حوزه مدیریت دانش در کلیه شهرداری های کشور موازی کاری ها حذف و سامانه مدیریت دانش شهری و روستایی بتواند از گسترده دانشی که در جای جای ایران وجود دارد نتایج اثربخش و ارزشمندی را ارائه دهد.

    

   تعداد بازدید: 243
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .