•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 192
   کد: 211348
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
   با ارتقای شبکه هوشمند اطلاع‌رسانی صورت گرفت؛

   گزارش لحظه‌ای میزان آلاینده‌های هوا به مردم

   با ارتقای شبکه هوشمند اطلاع‌رسانی در سطح شهر مشهد و به‌کارگیری نمایشگرهای هوشمند و پهن‌پیکر شهری، شهروندان می‌توانند از میزان لحظه‌ای آلاینده‌های هوا به صورت لحظه ای مطلع ‌شوند.
   گزارش لحظه‌ای میزان آلاینده‌های هوا به مردم

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، پیش از این، اعلام میزان آلاینده‌های هوا صرفا از طریق 5 نمایشگر پهن‌پیکر انجام می‌شد که مقدار متوسط 24ساعت گذشته را نشان می‌دادند. با ارتقای شبکه هوشمند اطلاع‌رسانی، داده‌های مربوط به کیفیت هوا و میزان لحظه‌ای آلاینده‌ها علاوه بر نمایشگرهای پهن‌پیکر، در تمامی 73 نمایشگر هوشمند دیگر موجود در سطح شهر نیز ارائه می‌شود.
   بنا بر این گزارش، تفاوت مقدار متوسط 24ساعته آلاینده‌های هوا با داده‌های لحظه‌ای آن در برخی اوقات مقدار قابل توجهی است که این امر بعضا باعث سردرگمی و ایجاد ابهام برای شهروندان می‌شد اما در حال حاضر با تفاهم و همراهی معاونت خدمات شهری و مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری مشهد، داده‌های مربوطه به صورت لحظه‌ای در نمایشگرهای هوشمند سطح شهر قابل مشاهده است.
   با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و بارش برف و باران، افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و نیز وقوع پدیده «وارونگی هوا» موجب آلودگی بیشتر هوای شهرها می‌شود. در چنین شرایطی اطلاع از میزان آلاینده‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ چراکه لازم است عموم شهروندان بهویژه اقشار خاص همچون سالمندان و مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی توصیه‌های رایج در این زمینه را در نظر داشته و از تردد در سطح شهر در شرایط افزایش آلاینده‌ها خودداری کنند.
   به‌کارگیری کل شبکه هوشمند اطلاع‌رسانی در سطح شهر مشهد در این خصوص که شامل نمایشگرهای پهن‌پیکر، ال‌ای‌دی پوسترها و استندها می‌شود، امکان آگاهی یافتن شهروندان در تمام گستره شهر را از وضعیت کیفیت هوا در هر لحظه میسر می‌سازد. همچنین اطلاعات مفید دیگری نیز در این نمایشگرها به نمایش درمی‌آید که عموم مردم را در دریافت خدمات بهتر یاری می‌کند.

    

   تعداد بازدید: 192
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .