•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 150
   کد: 211350
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
   مدیر مرکز تجاری ‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

   برای توسعه بهره وری باید به سمت نوآوری گام برداریم

   مدیر مرکز تجاری ‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: برای آنکه بهره وری را توسعه دهیم؛ باید به سمت نوآوری گام برداریم و جز آن مسیر دیگری نداریم. جوهره بهره وری؛ نوآوری است.
   برای توسعه بهره وری باید به سمت نوآوری گام برداریم

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جواد سخدری در سلسله جلسات عصرانه های کارآفرینی با موضوع کارآفرینی شهری و شهر کارآفرینی؛ اظهار کرد: توسعه اقتصادی زمینه ساز ایجاد امنیت، خوشبختی و نیت شرافتمندانه است؛ یکی از شاخص های توسعه اقتصادی؛ نرخ توسعه و تکثیر کسب و کارها است. اگر می خواهیم به این سه مورد مهم مذکور دست یابیم باید کسب و کارهای خود را ارتقا دهیم.
   مدیر مرکز تجاری ‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: اداره کردن شهر رابطه زیادی با توسعه کسب و کار دارد؛ اما توسعه آن در طول زمان برای خود قاعده هایی دارد.
   سخدری با بیان اینکه در حال حاضر پارادایم کارآفرینی به نفع کارآفرینی تغییر کرده، گفت: کارآفرینی فرآیندی است که بهره وری منابع را افزایش می دهد. برای آنکه بهره وری را توسعه دهیم؛ باید به سمت نوآوری گام برداریم و جز آن مسیر دیگری نداریم. جوهره بهره وری؛ نوآوری است.
   وی ادامه داد: شهر کارآفرین شهری است که در آن کسب و کارهای خلاق ایجاد شود و تکتیر و توسعه پیدا کند و در کنار آن سبب توسعه اقتصادی، خلق ثروت و ایجاد خوشبختی برای افراد جامعه شود.
   مدیر مرکز تجاری ‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان مهم کارآفرینی، کارآفرینی اجتماعی است؛ یعنی هدف از کارآفرینی در نظر گرفتن منافع جامعه باشد و بعد از آن منافع تیم را در نظر بگیریم. اگر این مفهوم را توسعه دهیم می توانیم به امنیت، خوشبختی و نیت شرافتمندانه دست پیدا کنیم.
   لازمه ایجاد کارآفرینی؛ نوآوری است
   در ادامه این برنامه محسن روشنک رییس انجمن شتابنده های خراسان رضوی، عنوان کرد: در خصوص کارآفرینی شهری باید واژه هایی را بررسی کنیم که اول از همه نوآوری است. لازمه ایجاد کارآفرینی؛ نوآوری است.
   وی با بیان اینکه اگر فرصتی نباشد نوآوری شکل نمی گیرد؛ تاکید کرد: اگر برای یک شهر کارآفرین و شهری که در مسیر توسعه قرار دارد، فرصتی نباشد؛ زمینه ایجاد نوآوری نیز فراهم نمی شود. لذا باید شفافیت در شهر وجود داشته باشد تا فرصت ها به صورت یکسان توزیع شود.
   رییس انجمن شتابنده های خراسان رضوی گفت: زمانی به نوآوری دست پیدا می کنیم که فرهنگ آن در جامعه نهادینه شود. در جامعه ای که سودآوری و عدم شفافیت وجود دارد؛ نوآوری شکل نمی گیرد.
   روشنک بیان کرد: اگر ما شهر کارآفرین می خواهیم تا آن را به یک الگو تبدیل کنیم؛ باید در آن شهر فرصت ها به صورت برابر تقسیم شود و نوآوری شکل بگیرد تا در نهایت به کارآفرینی تبدیل شود.
   روشنک ادامه داد: اگر کارآفرینی را در خدمت آفرینی ببینیم، باعث شکوفایی شهر خواهیم شد و در کنار آن سبب سودآوری خواهیم شد.
   باید نگاه کارآفرینی در جامعه به خوبی لمس شود
   در ادامه نیز امین بابایی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اضافه کرد: در بحث کارآفرینی شهری و به نوعی شهر کارآفرین، ما نمی توانیم مدعی شویم که شهر کارآفرینی داشته باشیم؛ اما مردم آن علم کارآفرینی را نداند و مدیران شهری نیز از این موضوع بی اطلاع باشند.
   وی خاطرنشان کرد: نمی توان گفت که می خواهیم شهری کارآفرینی داشته باشیم اما قوانین ما از گذشته تغییر نکرده باشد اگر می‌خواهیم به این سمت راه برویم باید در راستای دانش کارآفرینی گام برداریم و جسارت اعلام دستورالعمل ها و قوانین جدید وجودداشته باشد.
   بابایی اظهار کرد: اگر می خواهیم یک شهر کارآفرین داشته باشیم، باید تمامی عوامل اجرایی نگاه و نگرش کارآفرینی داشته باشند. لازم است که نگاه کارآفرینی در تمامی سطوح جامعه به خوبی لمس شود.

   غزاله شهیدی

    

   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .