•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 110
   کد: 211384
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   اولویت اصلی مدیریت شهری خدمت به مردم و جلب رضایت آنها است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از رفتار دوگانه برخی گفت: با وجود این رفتارهای دوگانه اولویت اصلی ما رضایت مردم بوده و تمامی کارهای انجام شده متعلق به شهروندان است.
   اولویت اصلی مدیریت شهری خدمت به مردم و جلب رضایت آنها است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا حیدری امروز و در ابتدای یکصد و دومین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به سیره علوی، افزود: یکی از موضوعات مهم در سیره علوی، اجرای عدالت و پرهیز از رفتارهای دوگانه است.
   وی اضافه کرد: امام‌علی(ع) در این باره‌ فرمودند «حقوق شما بر زمام‌ دار عمل به انصاف است درباره شما و ایجاد رفتار عادلانه در میان شما و خودداری از هرگونه زیان‌رسانی و حرمت‌شکنی در حق شما، هرگاه دولتمردان چنین عمل کردند، فرمانبری از ایشان واجب است» .
   حیدری با بیان اینکه مخاطب سخنان امام در باب رفتارهای دوگانه، صاحبان قدرت هستند، اظهارکرد: صاحب قدرت به فردی اتلاق می‌شود که توانایی اعمال اراده بر دیگران را دارا است، معتقدیم هرگونه رفتار دوگانه‌ و اعمال تبعیض، مشکل‌ساز خواهد بود و آثار زیانباری در کارآمدی و تعامل و اثربخشی‌ها خواهد داشت.
   حیدری تصریح کرد: در بحث برخورد با مخالف و منتقد نباید ذهنمان به سمت ارکان قدرت مشخصی برود، بلکه مخاطب این سخنان و فرمایشات همه ما هستیم.
   رییس شورای شهر مشهد ادامه داد: شورای پنجم شهر مشهد به‌عنوان مجموعه‌ای برخاسته از یک جریان درون نظام و ملتزم به اصول قانون اساسی وارد عرصه خدمت به مردم شده است و پس از ارائه برنامه، حداکثر رای مردمی را به خود اختصاص داد.
   وی افزود: از ابتدای فعالیت خود تاکنون، در حد توان و فارغ از هر نگاه سیاسی و حزبی در شهر کار کرده‌ایم و بابت کاستی‌ها نیز از مردم شریف مشهد عذرخواهی می‌کنیم.
   وی با اشاره به اینکه نگاه و رفتار دوگانه قابل قبول نیست، گفت: امیدواریم همانطور که شورای پنجم در مسیر تعامل و هم ‌افزایی گام برداشته، تا پایان نیز همین رویکرد در شهر حاکم باشد چراکه ؛ پیروز میدان، مردم هستند و همه باید تلاش کنیم تا گرهی از کار مردم باز شود.
   حیدری اضافه کرد: از همراهی و تعامل دستگاه‌های مختلف با مجموعه مدیریت شهری کمال تقدیر و تشکر را داریم ولی از برخوردهای دوگانه برخی سازمان‌ها و مجموعه‌ها نیز به شدت گله ‌مندیم زیرا براساس مستندات، نوع مواجهه آنها با مدیران شهری، نیروها، مصوبات شورای شهر و شان و جایگاه اعضای شورای پنجم تفاوت برجسته‌ و روشنی با ادوار گذشته دارد.
   رییس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه رفتارهای دوگانه با مفهوم عدالت ناسازگار است، خاطرنشان کرد: هرنوع نگاه منفعت‌طلبی و فسادزا از سوی هر شخصی در مجموعه مدیریت شهری، خط قرمز ما نیز هست و نه تنها با آن همراهی نمی‌کنیم بلکه مدعی نیز خواهیم شد.
   وی با اشاره به اینکه نگاه دوگانه مساله‌ساز است و این مهم با مشی «علوی بودن» در تعارض است، ادامه داد: در مجموع با وجود این مسائل هدف نهایی مدیریت شهری در این دوره، ایجاد امید و اعتماد است لذا مجموعه ‌ها و متولیان امر باید به این موضوع نگاه عادلانه و منصفانه داشته باشند .
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 110
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .