•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 211
   کد: 211400
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد صورت می گیرد؛

   رونمایی از فیلم مستند داستانی شاهنامه فردوسی

   همزمان با چهل و سومین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی و مدیران عامل سازمان های اجتماعی و ورزشی شهرداری های کلانشهرهای ایران از مستند داستانی شاهنامه فردوسی که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تهیه شده است، رونمایی می شود.
   رونمایی از فیلم مستند داستانی شاهنامه فردوسی

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی، حماسه‌ای منظوم، یکی از بزرگ‌ ترین و برجسته‌ ترین سروده های حماسیِ جهان است که سرایش آن دست‌آوردِ دست‌ کم سی سال کارِ پیوسته این سخن‌سرای نامدار ایرانی است. موضوع این شاهکار ادبی، افسانه‌ ها و تاریخ ایران است، شاهنامه از سه بخش اسطوره، پهلوانی و تاریخی تشکیل شده‌ است که در چهار دودمان پادشاهیِ پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان گنجانده می‌شود، از بزرگی و عظمت شاهنامه فردوسی به عنوان میراثی ماندگار و اثری فاخر بر آن شد تا سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در سلسله حمایت های خود از آثار هنری فاخر و ارزشمند در حمایت از روند ساخت فیلم مستند داستانی شاهنامه فردوسی به عبدالرضا رحمانی نسب کارگردان خوش آتیه این کار کمک کند تا این اثر به زیبایی هر چه تمام تر به قاب تصویر کشیده شود.
   در این مستند داستانی، به روایت شاهنامه از ابتدا تا انتها پرداخته شده است، همچنین استاد جلال خالقی مطلق، استاد جلال الدین کزازی و استاد یاحقی صحبت های خود را در خصوص شاهنامه و تاثیر آن در ادبیات ایران ایفاد کردند.
   گفتنی است، مراسم رونمایی از مستند داستانی شاهنامه فردوسی همزمان با پنجم اسفند ماه با حضور جمعی از هنرمندان، چهره های شاخص ادبی و هنری به همراه معاونان فرهنگی و اجتماعی و مدیران عامل سازمان های اجتماعی و ورزشی شهرداری های کلانشهرهای ایران و مدیران شهرداری مشهد در سینما هویزه برگزار خواهد شد. 

   تعداد بازدید: 211
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .