•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 274
   کد: 211401
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   طی مراسمی با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی انجام شد؛

   تجلیل از اصحاب رسانه فعال در عرصه دفاع مقدس

   طی مراسمی با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی، جمعی ازاصحاب رسانه فعال در عرصه دفاع مقدس تجلیل شدند.
   تجلیل از اصحاب رسانه فعال در عرصه دفاع مقدس

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا علیه السلام در این مراسم که با حضور سردار یوسفعلی زاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی، مدیرکل صدا وسیمای استان و جمعی از فعالان حوزه رسانه برگزار شد گفت: برنامه  مهم دشمن، تبلیغ علیه نظام است لذا یکی از وظایف مهم اصحاب رسانه روشنگری است.
   وی با بیان اینکه دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، افزود: نقش رسانه ها در نشر مجاهدت ها، ایثارگری ها و ارزش های بزرگ مردان عرصه حق علیه باطل و همچنین حفظ انسجام جامعه و انتقال مفاهیم دفاع مقدس به جوانان از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست.
   حسامی خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته نیز اصحاب متعهد و آزاد اندیش رسانه نقش خود را در جهادهای دیگر مانند نشر ایثارگری های دوران مبارزه با کرونا نشان دادند و ایران اسلامی را در این بحران سربلند کردند.
   فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضاعلیه السلام، با اشاره به اینکه ترویج عدالت خواهی و روحیه استکبارستیزی از وظایف پیش روی اصحاب رسانه است، گفت: شجاعت، بصیرت، تقویت سواد رسانه ای و روشنگری در جامعه از وظایف مهم اصحاب رسانه در دوران حاضر است.
   وی ادامه داد: رسانه ها در راه دفاع و نشر ارزش های انقلاب اسلامی 221 شهید تقدیم کرده اند که از شهدای مظلوم انقلاب اسلامی هستند، با توجه به این موضوع مدیریت شهری مشهد آمادگی دارد تا اولین یادواره شهدای رسانه دفاع مقدس را برگزار کند.
   در دفاع مقدس بر اراده و خواست نظام سلطه پیروز شدیم
   در ادامه این مراسم سردار یوسفعلی زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی نیزبا تجلیل از اصحاب رسانه در انتقال پیام دفاع مقدس، اظهارکرد: در حوزه دفاع مقدس همه ما بدهکار هستیم، لذا باید به گونه ای عمل کنیم که آثار و ارزش های دفاع مقدس تا سال ها به عنوان سکه رایج و سخن حقیقی ما نشر پیدا کند.
   وی افزود: به استناد تاریخ موثق، طی 200سال اخیر هرگاه دشمنی در عرصه بین الملل یا منطقه اراده کرد، توانست قطعه ای از جغرافیای کشورمان را جدا کند. این اتفاق به واسطه حضور سلاطین نالایق، موجب ذلت و سرافکندگی ملت ایران بود.
   وی ادامه داد: اما ما در دفاع مقدس بر اراده و خواست نظام سلطه پیروز شدیم و حتی یک وجب از خاک کشورمان را نیز به دشمن ندادیم. این گونه نبود که اعلام بی طرفی کنیم، اما همانند دوران گذشته کشور اشغال شود و 10میلیون نفر نیز تلفات بدهیم. همه این ها نشان سربلندی ملت ایران است.
   مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: باید به صد زبان از این مسیر بگوییم و این مهم را اول از خودمان مطالبه کنیم که نقش رسانه ها در این میان بسیار اهمیت دارد.
   ادبیات تعقلی برای نسل جدید
   همچنین محسن نصر پور، مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی نیز در این مراسم، گفت: ارزش های دفاع مقدس بارزترین و برجسته ترین ارزش های موجود در کشور است.
   وی با بیان اینکه نسل جدید ما جنگ را ندیده و برای شناسایی این مسیر نیازمند ادبیات تعقلی است، اظهارکرد:رسانه ها باید با بیانی شیوا، لایه های ارزشی و اخلاق دوران دفاع مقدس را به نسل حاضر منتقل کنند؛ روایتی که حکایت عزت، اعتمادبه نفس و اقتدار کشور را بیان کند.
   وی اظهار کرد: دشمنان شبهات متعددی برای دوران دفاع مقدس ایجاد کرده اند. بنابراین اصحاب رسانه برای شبهه زدایی از تقدس آن دوران، جلوگیری از تحریف و همچنین پیشگیری از افراط و تفریط در بیان آنچه گذشته است، بر مدار حقیقت گام بردارند.
   گفتنی است، در این مراسم از اصحاب رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس و هشت نفر از برگزیدگان مسابقه عکس قهرمان من تجلیل شد. 

   تعداد بازدید: 274
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .