•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 151
   کد: 211407
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات؛

   نسل پنج تلفن همراه، بستری برای شکل گیری اقتصاد نوین و دیجیتال است

   معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: نسل پنج تلفن همراه بستری برای ایجاد خلاقیت و شکل گیری اقتصاد نوین و دیجیتال است و باور ما بر این بوده که ورود همراه اول به این موضوع به موقع بود.
   نسل پنج تلفن همراه، بستری برای شکل گیری اقتصاد نوین و دیجیتال است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ستار هاشمی در مراسم رونمایی از اولین دکل اینترنت 5G همراه اول در منطقه ثامن که با حضور شهردار مشهد، فرماندار، رییس شورای اسلامی شهر و برخی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: ما مطابق اسناد بالادستی و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات، مکلف به آن هستیم که 10 کاربران شبکه ملی اطلاعات را در بستر فناوری های نوین به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم.
   وی ادامه داد: سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور در افق 1404، طبق اسناد بالادستی باید به 10 درصد برسد. در طی سه اخیر ما در وزارت ارتباطات سند و نقشه راهی در دستور کار قرار دادیم و متناسب با همین نقشه راه تکالیفی را برای حوزه های حاکمیتی ( سازمان تنظیم، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها در کشور) ترسیم کرده ایم و در یک تعامل و هم افزایی که اتفاق افتاد، امروز شاهد به بار نشستن ثمرات این هم افزایی و تعامل سازنده در خانواده ارتباطات کشور هستیم.
   معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات بیان کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته نسل پنجم ارتباطات تا سال 2024 جهانی خواهد شد و ما باید در این ارتباط آمادگی لازم را داشته باشیم.
   ستاری تصریح کرد: ما باید آمادگی لازم برای جذب تکنولوژی و فناوری 5G را در کشور ایجاد کنیم. زیرا در 5G مزیت رقابتی داریم و دلیل این مزیت مسائل فنی است.
   وی اضافه کرد: نسل پنج تلفن همراه بستری برای ایجاد خلاقیت و شکل گیری اقتصاد نوین و دیجیتال است و باور ما بر این بوده که ورود همراه اول به این موضوع به موقع بود.
   کفتنی است همزمان با رونمایی از این دکل در منطقه ثامن از دکل دیگری در محل کارخانه نوآوری مشهد نیز رونمایی شد.

   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 151
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .