•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 1112
   کد: 64395
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۱۲/۲۷

   فرهنگسرای انتظار

   ماموریت فرهنگسرای انتظار بازشناسی و تبیین فرهنگ انتظار و ترویج کارکردهای فردی و اجتماعی است.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای انتظار در تیرماه سال 1390 با زیربنای 200 مترمربع و دارای بخش‌هایی از قبیل اتاق مدیریت، اتاق کارشناسان، اتاق‌های کانون‌ها، کلاس آموزشی و سالن آمفی تئاتر که در بولوار شهید قرنی واقع است، افتتاح شد.
   از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگسرای انتظار علاوه بر انجام برنامه‌های عمومی و جاری در سطح منطقه، ارائه خدماتی به صورت تخصصی در گستره کل شهر مشهد ارائه می‌کند که از آن جمله می‌توان به سخنرانی، کارگاه، نمایشگاه پوستر، نمایشگاه محصولات مهدوی، نقد فیلم، مسابقه، تئاتر انتظار، قصه‌گویی انتظار، شب شعر، مسابقات مهدوی، جلسه بیان تجربیات مهدوی و موفقیت‌های فعالان مهدوی اشاره کرد.
   همچنین ماموریت فرهنگسرای انتظار بازشناسی و تبیین فرهنگ انتظار و ترویج کارکردهای فردی و اجتماعی است.
   اهداف این فرهنگسرا شامل تعریف و تقویت باورهای صحیح از مفهوم انتظار و تبیین آسیب‌ها و آثار منفی باورهای نادرست، تبیین و ترویج اندیشه‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در فرهنگ انتظار، تعریف و ترویج الگوهای مطلوب انسان و جامعه منتظر و تجلیل از فعالان حوزه انتظار، ایجاد و تقویت احساس امید به آینده و گسترش حس نشاط و شادابی در جامعه منتظر، ایجاد و تقویت روحیه الفت و همدلی بین آحاد جامعه به عنوان تاثیرات درونی فرهنگ انتظار، تقویت باور حضور امام(عج) در زندگی فردی و اجتماعی شهروندان و در نهایت بازشناسی و ترویج مقوله آخر الزمان در مدل اسلام ناب است.
   گفتنی‌است؛ دهه مهدویت اوج برنامه‌های فرهنگسرای انتظار است و در این دهه در قالب بسته برنامه‌های تعمیقی، ترویجی و معرفتی در گستره شهر مشهد و با بسیج همه امکانات و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی، برنامه‌های متنوعی از قبیل برپایی ایستگاه های امید و انتظار، جشنواره محله‌آرایی، تولید محصول، برگزاری جشن‌های شهری و محلی، برپایی طاق نصرت، شب‌های شعر و کرسی‌های گفتگو، اجتماع عظیم منتظران در عرصه میدان شهدا و... برگزار می‌شود.
   زینب سرویها
    

   تعداد بازدید: 1112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .