•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 1648
   کد: 64409
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۱۲/۲۷

   فرهنگسرای پایداری

   ز جمله مهم‌ترین برنامه‌های این فرهنگسرا، پذیرش سالانه بیش از 70 هزار نفر از نوجوانان و جوانان برای بازدید از مجموعه جبهه همین نزدیکی در بهشت رضا(ع) است.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای پایداری در سال 1388 در میدان جمهوری اسلامی افتتاح گردید و ماموریت آن ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در بین شهروندان به خصوص جوانان متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) است.
   از مهمترین اهداف و رویکردهای این فرهنگسرا می‌توان به اعتلای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تفکر بسیجی در جامعه و نهادینه ساختن آن در اندیشه، باور، منش و رفتار شهروندان و مقابله با عوامل بازدارنده و تضعیف‌کننده آن؛ تعظیم و تکریم ایثارگران و پاسداری از منزلت و حق عظیم آنان بر مردم و کشور و تبیین نقش برجسته آنان در انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و دفاع مقدس و امنیت ملی؛ ترویج اهداف، آرمان‌ها، وصایا و آثار ایثارگران و ارائه الگوهای جهاد و حماسه و فداکاری و معرفی قهرمانان عرصه جهاد و شهادت به جامعه؛ حفظ و ترویج آثار، ارزش‌ها، حماسه‌ها و تجارب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با ایجاد، توسعه و نگهداری موزه‌ها، یادمان‌ها، نمادها و نشان‌های جهاد، مقاومت و ایثار اشاره نمود.
   همچنین پاسداشت قداست و منزلت تربت پاک شهیدان و ساماندهی و نگهداری مناسب آنها به صورت مراکز فرهنگی، تبیین و ترویج مولفه‌ها و شاخص‌های فرهنگ جهادی و ایثارگری در دهه چهارم انقلاب در بین نسل جوان و نوجوانف برجسته کردن عناصر تجلی دفاع مقدس در شهر مشهد مانند راه آهن و معراج شهدا و بهشت رضا(ع) و بزرگداشت عملیات ها و مناسبت‌های دفاع مقدس با تاکید بر شهر مشهد از دیگر اهداف این فرهنگسرا است.
   اهم فعالیت‌های فرهنگسرای پایداری شامل راه‌اندازی باشگاه فرهنگی جبهه، تشکیل گروه‌های خادم الشهدا، تولید محصول، بزرگداشت مناسبت‌های ملی، راه‌اندازی کانون‌های تخصصی جنگ نرم، برگزاری دوره‌های آموزشی، حمایت فرهنگی از برگزاری اردوهای راهیان نور، راه‌اندازی پارک موضوعی جبهه همین نزدیکی، اربعین با شهدا، نوروز با شهدا، برگزاری یادواره شهدا و عملیات‌های دفاع مقدس است.
   گفتنی‌ است؛ از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این فرهنگسرا، پذیرش سالانه بیش از 70 هزار نفر از نوجوانان و جوانان برای بازدید از مجموعه جبهه همین نزدیکی در بهشت رضا(ع) است، در این پارک موضوعی، مخاطبین با سیره شهدا و همچنین جلوه‌هایی از دفاع مقدس و عملیات‌های هشت سال حماسه و رشادت در فضایی شبیه‌سازی شده آشنا خواهند شد.
   زینب سرویها
    

   تعداد بازدید: 1648
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .