•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 809
   کد: 64710
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۰۳

   فرهنگسرای زیارت

   یکی از بخش‌های جذاب و پر مخاطب فرهنگسرای زیارت، بخش پارک موضوعی زیارت است که همه ساله بیش از 70 هزار نفر از زائران و مجاوران از آن بازدید می‌کنند.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای زیارت در اسفند ماه سال 1390 در بوستان وحدت با زیربنای به مساحت 3 هزار و 400 مترمربع دارای بخش‌هایی از قبیل فضای اداری و فروشگاه به مساحت 230 مترمربع، آبنمای دیجیتال به مساحت 238 مترمربع، نمایشگاه تجلی آفتاب به مساحت 232 مترمربع، نمایشگاه مفهومی زیارت به مساحت 400 مترمربع، گرادیان سینمایی به مساحت 690 مترمربع و همچنین با ماموریت تبیین، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ زیارت، سیره رضوی و فرهنگ میزبانی در شهروندان و فضای شهر مشهد افتتاح گردید.
   اهم فعالیت‌های این فرهنگسرا علاوه بر انجام برنامه‌های عمومی و جاری در سطح منطقه، ارائه خدماتی به صورت تخصصی و ویژه در گستره شهر مشهد است.
   از مهمترین اهداف این فرهنگسرای زیارت به افزایش ارتباط معرفتی وعملی شهروندان با حضرت امام رضا(ع) در بستر ظرفیت‌های زیارت، تبیین، ترویج و نهادینه سازی آداب، معارف و اسرار موجود در زیارت در شهروندان، گسترش حریم مطهر رضوی به کل شهر به منظور تحقق شعار" مشهد شهر امام رضا (ع)"، برنامه‌ریزی در جهت ساماندهی و تنظیم روابط میان زائران و مجاوران با تاکید بر آثار و کارکردهای مادی، معنوی، دنیوی و اخروی آن، غفلت‌زدایی، خرافه‌زدایی و شبهه‌زدایی از فرهنگ زیارت می‌توان اشاره نمود.
   گفتنی است؛ یکی از بخش‌های جذاب و پر مخاطب فرهنگسرای زیارت، بخش پارک موضوعی زیارت است که همه ساله بیش از 70 هزار نفر از زائران و مجاوران از آن بازدید می‌کنند. ضمن اینکه نوروز 94 هم علاقه‌مندان به ویژه زائران می‌توانند برای دیدن از این پارک موضوعی و همچنین فرهنگسرا به این مکان مراجعه کنند.
   زینب سرویها
    

   تعداد بازدید: 809
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .