•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 1913
   کد: 65314
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۱/۱۳

   فرهنگسرای علوم و نجوم

   یکی از فعالیت‌های فرهنگسرای علوم و نجوم، باشگاه شهروند نوآور است، دانشجویان، اساتید، دانش‌آموزان، معلمان، طلاب، والدین با هر سنی می‌توانند در این طرح شرکت نمایند و با ثبت‌نام در باشگاه شهروند نوآور می‌توانند در دو پروژه مهم فرهنگسرا (همیاران و کانون تخصصی) عضو شوند.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرهنگسرای علوم و نجوم با هدف ایجاد شور و نشاط از طریق فعالیت‌های علمی در میان شهروندان و همچنین تربیت و ارائه مدلی برای رشد خلاقیت و نوآوری در میان شهروندان و بهینه سازی و افزایش بهره‌وری اوقات فراغت در سال 1390 در بوستان کوهسنگی مشهد گشایش یافت.

   این فرهنگسرا واقع در بوستان کوهسنگی با زیربنای 2000 مترمربع دارای بخش‌هایی از قبیل، ایستگاه بازی‌های علمی (خلاقیت و نوآوری)، ایستگاه هوا و فضا، ایستگاه ریاضی ، ایستگاه راه رفتن روی سطح آب، ایستگاه فیزیک (دستگاه‌های فیزیکی)، ایستگاه فیزیک (نور)، ایستگاه آزمایشات فیزیکی، ایستگاه شیمی در زندگی، ایستگاه زیست فناوری، ایستگاه نانو تکنولوژی، ایستگاه رباتیک، ایستگاه خانه انرژی و ایستگاه مهندسی است.
   یکی دیگر از فعالیت‌های فرهنگسرای علوم و نجوم، باشگاه شهروند نوآور است، دانشجویان، اساتید، دانش‌آموزان، معلمان، طلاب، والدین با هر سنی می‌توانند در این طرح شرکت نمایند و با ثبت‌نام در باشگاه شهروند نوآور می‌توانند در دو پروژه مهم فرهنگسرا (همیاران و کانون تخصصی) عضو شوند.
   همچنین علاوه بر موارد فوق از کلاس‌ها، کارگاه‌ها و برنامه‌های علمی – آموزشی متنوع دیگر به صورت رایگان بهره‌مند شوند و با همکاری در فعالیت‌های فرهنگسرا از امکاناتی مانند بن خرید کتاب ، بسته‌های فرهنگی، شرکت در اردوهای تفریحی – زیارتی سازمان، شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی با حمایت سازمان فرهنگی شهرداری و... استفاده نمایند.
   از مهم ترین ماموریت‌های فرهنگسرای علوم و نجوم می‌توان به ساماندهی اوقات فراغت و افزایش نشاط علمی شهروندان با استفاده از ابزار و روش‌های علمی، ترویج و گسترش فرهنگ خلاقیت و نوآوری در شهروندان، ترویج فرهنگ استفاده از علوم و فنون به منظور بهبود کیفیت زندگی شهروندی، تلاش در جهت ایجاد درک مشترک از چشم‌انداز بیست ساله نظام و تقویت باور و عزم ملی برای تحقق آن و در نهایت ملی سازی فناوری‌های نوین و فرصت سازی برای بروز ایده‌های نوآورانه در شهروندان اشاره نمود.

   گفتنی است؛ این فرهنگسرا در ایام نوروز 94 با استقبال زائران و مجاوران مواجه شده است.
   زینب سرویها

    

   تعداد بازدید: 1913
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .