•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 236
   کد: 71202
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد:

   با احیای مساجد در بافت‌های فرسوده می‌توان سرانه فضای مذهبی شهر را افزایش داد

   شورای اسلامی شهر مشهد تمام لوایح مربوط به توسعه و احداث مساجد را به صورت ویژه بررسی می‌کند و روند اجرای آنها را تسهیل می‌بخشد تا رویکرد فرهنگی شهر با قوت بیشتری پیش رود.
   با احیای مساجد در بافت‌های فرسوده می‌توان سرانه فضای مذهبی شهر را افزایش داد

   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با احیای مساجد در بافت‌های فرسوده و طرح‌های توسعه‌ای شهری می‌توان سرانه فضای مذهبی شهر را افزایش داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری در خصوص افتتاح مسجد یزدی آبادی‌ها در طرح میدان شهدا افزود: احداث و توسعه مساجد حوض لقمان و یزدی آبادی‌ها در طرح میدان شهدا به نوعی آبروی فرهنگی شهر محسوب می‌شود.
   وی گفت: در شهر مشهد سرانه نیاز به مسجد بسیار پایین است، یعنی با جمعیت 3 میلیونی مشهد نیاز به بیش از سه هزار مسجد داریم ولی هم اکنون تنها یک هزار و 200 مسجد در شهر داریم.
   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در بافت میدان شهدا تعداد زیادی مسجد و نمازخانه واقع شده بود و با اجرای این طرح مورد تخریب قرار گرفته به همین علت احداث و بازسازی این مساجد در راس امور فرهنگی طرح میدان شهدا قرار دارد.
   حجت‌الاسلام اخلاقی امیری خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد باید بستر تدین مردم را در فضای شهر ایجاد کند و احداث و توسعه این مساجد در محدوده بافت مرکزی شهرمشهد می‌تواند نمونه‌ای بارز از این موضوع باشد.
   وی خاطرنشان کرد: با احیای مساجد در بافت‌های فرسوده و طرح‌های توسعه‌ای شهری می‌توان سرانه فضای مذهبی شهر را افزایش داد و شورای اسلامی شهر نیز از این‌گونه طرح‌ها حمایت ویژه می‌کند.
   رییس کمیسیون فرهنگی، امور اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: شورای اسلامی شهر مشهد تمام لوایح مربوط به توسعه و احداث مساجد را به صورت ویژه بررسی می‌کند و روند اجرای آنها را تسهیل می‌بخشد تا رویکرد فرهنگی شهر با قوت بیشتری پیش رود.
   حسین زوارزاده

    

    


    

   تعداد بازدید: 236
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .