•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 248
   کد: 71565
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۳/۲۰
   فردا، افتتاح مسجد یزدی‌آباد با حضور شهردار مشهد و جمعی از مدیران شهری؛

   معماری و ساختار مسجد و حسینیه یزدی‌آباد از افتخارات شهر مشهد است

   به پروژه‌های غیرانتفاعی در پروژه میدان شهدا به عنوان یکی از تاکیدات شهردار مشهد و اعضای شورای اسلامی نگاه ویژه وجود دارد و به همین منظور احداث دو مسجد، حوزه علمیه، مرکز خرید و... در دستور کار قرار گرفته است.
   معماری و ساختار مسجد و حسینیه یزدی‌آباد آبروی شهر مشهد است

   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد با اشاره به افتتاح مسجد و حسینیه یزدی‌آباد که فردا با حضور شهردار مشهد و جمعی از مدیران شهری برگزار خواهد شد، گفت: مسجد و حسینیه یزدی‌آباد واقع در میدان شهدای مشهد با معماری و ساختاری ویژه مورد احداث قرار گرفته و از مفاخر شهر به حساب می‌آید.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید برجسته‌نژاد اظهار داشت: از سال 83 سناریوی نوسازی و بهسازی طرح میدان شهدای مشهد کلید خورد و به مرور زمان دچار تغییراتی شد که امروز به 35 هکتار رسیده است.
   وی تصریح کرد: این طرح 70 پروژه با کاربری‌های تجاری، اقامتی، مسکونی، فضای سبز، زیرگذر، مسجد، حوزه علمیه، پایانه، پارکینگ، عرصه و غیره را شامل شده است.
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با سیاست‌های مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم، مقرر شده تمامی زیرپروژه های طرح میدان شهدا تا سال 2017 میلادی به اتمام برسد چرا که این پروژه باید در این سال میزبان میهمانان و زائران میلیونی مشهد باشد.
   برجسته‌نژاد افزود: فردا مسجد و حسینیه یزدی‌آباد و در آینده‌ای نزدیک پروژه پارکینگ پایانه صبا به عنوان دو پروژه بزرگ اجتماعی شهر به بهره‌برداری می‌رسد تا آسایش و راحتی شهروندان و زائران امام رضا(ع) فراهم شود.
   وی خاطرنشان کرد: همچنین بنا به تاکید شورای اسلامی شهر بیشترین توجهات در این پروژه به موضوع کاربری‌های غیرانتفاعی بوده چرا که این پروژه برای مردم و شهروندان است و باید برای آنها مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد اظهار داشت: مسجد یزدی‌آباد با زیربنایی بالغ بر یک هزار و 900 مترمربع در 5 طبقه طراحی شده که شامل دو طبقه زیر زمین، همکف، طبقه اول و دوم می‌باشد و ورودی اصلی مسجد نیز در کوچه شهید جهانبخش واقع شده است.
   برجسته‌نژاد خاطرنشان کرد: کلیت این ساختمان مدرن حاوی درون مایه مذهبی و سنتی است و همین تضاد سبب خاطره‌انگیز شدن آن خواهد شد، این بنا مجهز به دو شبستان اختصاصی برای برادران و خواهران است که در یک ترکیب واحد، فضای محصور گنبد را شکل می‌دهد.
   وی بیان کرد: به پروژه‌های غیرانتفاعی در پروژه میدان شهدا به عنوان یکی از تاکیدات شهردار مشهد و اعضای شورای اسلامی نگاه ویژه وجود دارد و به همین منظور احداث دو مسجد، حوزه علمیه، مرکز خرید و... در دستور کار قرار گرفته است.
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد ادامه داد: تالار شهر که یکی از بزرگترین پروژه‌های طرح میدان شهداست نیز مجهز به سالن همایش، بخش‌های اداری، رستوران، فضاهای تفریحی و... است که از لحاظ BMS یا همان هوشمندسازی دارای آیتم‌های متعدد و البته پیشرفته روز را دارا است.
   به گفته وی، یکی از معضلات مورد اشاره در پروژه‌های نوسازی، موضوع تملک است که با توجه به همراهی و پشتیبانی شهردار مشهد این موضوع را به سرعت مورد حل و فصل قرار داده‌ایم.
   برجسته‌نژاد عنوان کرد: همچنین به منظور حفظ فضای سبز و محیط زیست شهری در بافت مرکزی شهر اقدام به توسعه پراک هشت‌آباد کردیم که اکنون 23 هزار مترمربع را شامل می‌شود تا به عنوان تنفسگاه بزرگ شهر به کار خود ادامه دهد و شهروندان از آثار مثبت آن بهره‌مند شوند.
   وی گفت: سالن جلسات علنی شورای اسلامی شهر در ساختمان تالار شهر ظرفیتی حدود 112 نفر را شامل می‌شود و برای خبرنگاران و همراهان سیستم شبکه، اینترنت و وای فای در نظر گرفته شده است.
   مدیر اجرایی طرح میدان شهدای شهرداری مشهد تصریح کرد: برای ساختمان تالار شهر نیز ظرفیت پارکینگ حدود 60 خودرو در نظر گرفته شده تا اعضا و پرسنل شورای اسلامی شهر مشهد از آن بهره‌مند شوند.
   حسین زوارزاده

    

   تعداد بازدید: 248
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .