•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 251
   کد: 81850
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۷/۲۷
   پیگیری مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد (5)؛

   پیگیری مصوبه پروژه مشارکتی هدایت میدان شهدا

   میدان شهدای مشهد یکی از مهم‌ترین میدان و شریان‌های اصلی شهر مشهد است که قطعاً عملیات ساخت و ساز را با توجه به حجم عابران و خودروها دشوار می‌کند اما توسعه این میدان موردتوجه مدیریت شهری قرارگرفته تا اینکه در سال 2017 که مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی است سروسامانی بگیرد.
   پیگیری مصوبه پروژه مشارکتی هدایت میدان شهدا

   در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیر مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در مورد پروژه مشارکتی هدایت واقع در میدان شهدا پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پروژه هدایت یکی از پروژه‌های عرصه میدان شهدا است که با توجه به ساماندهی میدان شهدا مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است.
   پروژه هدایت در شمال شرق میدان شهدا گرفته و در مجموع با کاربری خدماتی، تجاری، اداری و انبار به متراژ 14 هزار و 534 مترمربع در زمینی به مساحت 3 هزار و 238 متر احداث می‌گردد که با انعقاد قرارداد در این پروژه تمام پروژه‌های عرصه میدان شهدا تعیین تکلیف می‌شود.
   بر این اساس شورای چهارم شهر مشهد برای واگذاری این پروژه مصوبه‌ای را به تصویب رساند که اصل مصوبه به قرار زیر است.
   ماده‌ واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به منظور برون‌رفت و حل مشکلات به وجود آمده در خصوص پروژه مشارکتی هدایت (AC-05) واقع در میدان شهدا، تعیین تکلیف نمودن سرمایه‌گذار پروژه (شرکت کوه نور) و همچنین جلوگیری از ایجاد وقفه در انجام فعالیت‌های مربوط به اجرای پروژه نسبت به اجرای تفاهم‌نامه به شرح پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) با رعایت موارد زیر اقدام نماید.
   1. هزینه‌های پرداختی شرکت کوه نور بابت تملک عرصه پروژه AC-05 در سال‌های 86، 87 و 90 با احتساب ارزش‌افزوده، به نرخ متداول اوراق مشارکت در سال‌های یادشده (18درصد در سال) به تاریخ 24/12/89 (زمان صدور پروانه شهرداری و مشارکت در پروژه سبز کوثر موضوع قرارداد شماره 9805/90/9– 26/02/90 با شرکت سازه و بنای دشت توس از شرکت‌های هم‌گروه شرکت کوه نور) محاسبه و به‌حساب مطالبات شرکت یادشده منظور شود. بر این اساس اراضی خریداری‌شده در محدوده پروژه AC-05 متعلق به شهرداری خواهد بود.
   2. هزینه‌های اجرایی مفید که توسط شرکت کوه نور در پروژه انجام‌گرفته است توسط هیئت کارشناسان رسمی دادگستری به تاریخ 24/12/89 ارزیابی و جزء مطالبات شرکت از شهرداری منظور شود.
   3. محاسبات پروانه پروژه سبز کوثر موضوع قرارداد شماره 98050/90/9-26/2/90 به تاریخ 24/12/89 بدون هرگونه اعمال تخفیف مصوبه شماره 3168/3/ش-29/6/86 شورای اسلامی شهر محاسبه شود.
   4. مطالبات شرکت حاصل از اجرای بندهای 1 و 2 با قدرالسهم شهرداری در قرارداد شماره 9805/90/9 – 26/2/90 حاصل از محاسبه پروانه که بدون اعمال تخفیف مصوبه شماره 3168/3/ش-29/6/86 شورای اسلامی شهر محاسبه‌شده است (از محل بند 3 این مصوبه) تهاتر شود و در صورت وجود مابه‌التفاوت مطالبات شرکت در خصوص موارد مشخص‌شده در بندهای 1 و 2، نسبت به صدور پروانه شناور در سایر پروژه‌های شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور به تاریخ 24/12/89 نیز بدون اعمال تخفیف مصوبه 3168/3/ش -29/6/86 شورای اسلامی شهر اقدام و مطالبات شهرداری به همان نسبت از قدرالسهم قرارداد یادشده دربند 3 به نرخ روز ارزیابی و به صورت نقدی پرداخت شود.
   5. شهرداری مشهد مقدس حداکثر در مدت یک ماه نسبت به اجرای تفاهم‌نامه پروژه AC-05 و تسویه‌حساب و تحویل و تحول با شرکت کوه نور اقدام نماید و بر این اساس قرارداد شماره 11174/21-18/2/86 و اصلاحیه شماره 9205 -25/9/88 با شرکت یاد شده خاتمه می‌یابد.
   6. شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی در خصوص این پروژه است.
   بر همین اساس برای پیگیری از آخرین وضعیت این پروژه گفت‌وگویی را با وحید برجسته نژاد، مدیر اجرایی پروژه طرح میدان شهدای انجام دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: در ارتباط با پروژه هدایت، با فرمول و لایحه‌ای که تقدیم شورا دادیم شریک اولیه یعنی شرکت کوه نور را از پروژه خارج کردیم.
   وی افزود: با این اقدام موضوعی که امکان تبدیل آن به تهدید نیز وجود داشت را تبدیل به فرصت کردیم و با اداره کل اوقاف و امور خیریه مذاکره کردیم و آنها را مجاب به سرمایه گذاری در این پروژه کردیم.
   برجسته‌نژاد تصریح کرد: این موضوع نیاز به تایید از شورای اسلامی شهر مشهد دارد که در جلسه علنی هفته جاری موردبحث قرار می‌گیرد و البته 3 کمیسیون شورای اسلامی شهر این موضوع را تایید و تصویب کرده‌اند و امیدواریم با انعقاد قرارداد، عملیات اجرایی در پروژه هدایت نیز به زودی آغاز شود.
   این گزارش می‌افزاید: میدان شهدای مشهد یکی از مهم‌ترین میدان و شریان‌های اصلی شهر مشهد است که قطعاً عملیات ساخت و ساز را با توجه به حجم عابران و خودروها دشوار می‌کند اما توسعه این میدان موردتوجه مدیریت شهری قرارگرفته تا اینکه در سال 2017 که مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی است سروسامانی بگیرد.
   در ارتباط با پروژه هدایت نیز که در عرصه میدان شهدا قرارگرفته با انعقاد قرارداد قطعاً شاهد آغاز عملیات اجرایی و توسعه بیشتر میدان خواهیم بود و با این مهم تمام پروژه های عرصه میدان شهدا تعیین تکلیف می‌شوند.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .