•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 188
   کد: 82201
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (7)؛

   پیگیری مصوبه مجوز فروش پروژه بهشت میدان شهدا

   با همکاری بین شرکت قطار شهری مشهد و مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا از این هزینه‌های احتمالی جلوگیری و درواقع آینده‌نگری صورت گرفت اما قطعاً پروژه بهشت نیز با تعیین تکلیف ایستگاه‌های خط 3 قطار شهری مشهد به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود.
   پیگیری مصوبه مجوز فروش پروژه بهشت میدان شهدا

   در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیری مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در مورد پروژه مشارکتی بهشت میدان شهدا پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پروژه بهشت در ضلع شرقی میدان شهدا و ابتدای خیابان شیرازی قرار دارد که ما در این گزارش به دنبال آخرین وضعیت این پروژه با توجه به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد هستیم.
   مصوبه پروژه بهشت در خردادماه سال 94 به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید که متن این مصوبه به قرار زیر است:
   ماده‌واحده - به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود پروژه بهشت (AC08-1) شامل زمینی به مساحت 5270 مترمربع واقع در ضلع خارجی شرق میدان شهدا را جهت احداث پروژه با کاربری تجاری – اقامتی – پارکینگ – دفاتر کار – فرهنگی و سطح زیربنای کل 36705 مترمربع از طریق فراخوان عمومی با شرایط زیر به بخش خصوصی در قالب فروش، تهاتر و یا معاوضه واگذار نماید:
   1. ارزش روز زمین پروژه و هزینه حقوق و عوارض پروانه شهرداری معادل 000/000/765/245/1 ریال است.
   2. خریدار بابت عرصه خالص پروژه و پروانه به شرح پیش‌نویس پیوست (مهرشده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس) با سطح زیربنای کل 36705 مترمربع مبلغی را بابت تغییر کاربری و عوارض پروانه و پذیره پرداخت نمی‌نماید و صدور پایان کار منوط به احداث پروژه منطبق بر جدول پیش‌نویس پروانه، مجاز است.
   3. شهرداری مشهد مقدس پس از ارائه گزارش اتمام تملک اراضی پروژه به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها اقدام به برگزاری فراخوان و واگذاری پروژه نماید.
   4. شهرداری مشهد مقدس با نظارت کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها نسبت به معاوضه پروژه با اراضی و مستغلات ارائه‌شده از سوی خریدار اقدام نماید.
   5. شهرداری مشهد مقدس موظف است در خصوص مسایل ترافیکی پروژه را رعایت نماید.
   6. شهرداری مشهد مقدس موظف است ظرف مدت حداکثر شش ماه از زمان ابلاغ این مصوبه، مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح اخذ و نسبت به اجرایی نمودن آن اقدام نماید. در غیر این صورت، ارزش زمین پروژه و هزینه حقوق و عوارض شهرداری می‌بایست به نرخ روز محاسبه و تغییرات آن برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارسال شود. همچنین تغییرات احتمالی در قرارداد و پیوست‌های آن نیز باید مطابق روند اعلام‌شده در این بند توسط شهرداری مشهد مقدس عمل گردد.

   1. حضور نماینده کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها به‌منظور نظارت بر امر فراخوان و انتخاب خریدار در جلسات مربوطه الزامی است. در ضمن شهرداری مشهد مقدس مکلف است گزارش اقدام‌های خود را پس از فراخوان و انعقاد قرارداد با خریدار، حداکثر ظرف مدت یک ماه به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارائه نماید.
   2. شهرداری مشهد مقدس موظف است قبل از انعقاد قرارداد، متن قرارداد را برای بررسی، اعلام نظر و مهر نمودن توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارائه نماید.
   بر همین اساس برای آگاهی بیشتر از آخرین وضعیت این پروژه به گفت‌وگو با وحید برجسته‌نژاد، مدیر اجرایی پروژه میدان شهدا نشستیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: پروژه بهشت تداخلی با خطوط 3 قطار شهری خواهد داشت بر همین اساس دوستان ما در شرکت قطارشهری مشهد از ما درخواست کردند تا ما این پروژه را به سرمایه‌گذار واگذار نکنیم تا دوباره‌کاری در صورت تداخل ایستگاه با پروژه خط 3 قطار شهری مشهد صورت نگیرد.
   وی افزود: ما نیز برای جلوگیری از هزینه‌های احتمالی فعلاً برای معرفی این پروژه به سرمایه‌گذار دست نگه داشتیم البته با توجه به شرایط اقتصادی نیز سرمایه‌گذار خاصی برای این پروژه وجود نداشت.
   این گزارش می‌افزاید: پروژه بهشت یکی از پروژه‌های دارای اهمیت میدان شهدا مشهد است اما اگر این پروژه در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گرفت و بعد از آن شهرداری مشهد در ارتباط با احداث ایستگاه‌های خط 3 قطار شهری مشهد با مشکل مواجه می‌شد، قطعاً هزینه‌های زیادی به شهر مشهد تحمیل می‌شد که با همکاری بین شرکت قطار شهری مشهد و مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا از این هزینه‌های احتمالی جلوگیری و درواقع آینده‌نگری صورت گرفت اما قطعاً پروژه بهشت نیز با تعیین تکلیف ایستگاه‌های خط 3 قطار شهری مشهد به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 188
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .