•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 160
   کد: 82281
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (8)؛

   پیگیری مصوبه رونق بخشی به فضای تجاری ساختمان توس شهرداری از طریق بهره‌برداری

   براساس این مصوبه ما مکاتبه‌ای با مالکان واحدهای تجاری این پروژه داشتیم و کسانی که در چک‌های پرداختی خود تاخیر داشتند، مساعدت لازم انجام شد.
   پیگیری مصوبه رونق بخشی به فضای تجاری ساختمان توس شهرداری از طریق بهره‌برداری

   شورای چهارم شهر مشهد مصوبه‌ای در ارتباط با پیگیری مصوبه رونق بخشی به فضای تجاری ساختمان توس داشت که در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای آن پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ساختمان توس از جمله ساختمان‌های چهارگانه داخل میدان شهدا و اولین ساختمانی است که در این بین بهره‌برداری آن آغازشده است.
   مکان این ساختمان در حاشیه شمال غربی میدان و در مقابل ساختمان تجاری - اداری جنت در زمینی به مساحت 3 هزار و 200 متر مربع قرار دارد و این ساختمان با زیر بنای کل 13 هزار و 3000 متر مربع در چهار طبقه اجرا شده و طبقات اول و همکف و زیر زمین اول با کاربری تجاری و طبقه دوم به کاربری اداری اختصاص یافته است.
   این ساختمان همانند سایر ساختمان‌های داخل میدان، از یک طرف با فضای رو و زیر عرصه میدان شهدا و از سوی دیگر به وسیله پل‌های عابر پیاده و تونل زیرگذر با ساختمان‌های خارج میدان در ارتباط است.
   بعد از بهره بردای از این پروژه شورای اسلامی شهر مشهد برای رونق بخشی بیشتر به فضای تجاری این ساختمان مصوبه‌ای را به تصویب رساند که این مصوبه به قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود به منظور رونق بخشی به واحدهای تجاری احداث شده در ساختمان توس از طریق بهره‌برداری و واگذاری به هر یک از روش‌های زیر با تشخیص شهردار اقدام نماید.
   1. اجاره‌بهای پلکانی و واگذاری واحدهای تجاری در قالب اجاره به صورتی که هر ماه مبلغ اجاره به‌طور ثابت افزایش یابد تا در نهایت طی دو سال به قیمت کارشناسی برسد. این شرط مادامی که تا حداکثر 50 درصد ظرفیت تجاری ساختمان از طریق فروش یا اجاره واگذار شود ادامه خواهد داشت.
   تبصره: شروع واگذاری در ماه اول به‌صورت رایگان صورت می‌گیرد و باید طی 24 ماه 100 درصد رقم کارشناسی محقق شود.
   2. اجاره‌بهای تخفیفی و واگذاری واحدهای تجاری در قالب اجاره به صورتی که شش ماه اول بهره‌برداری، از مستاجرین مبلغی دریافت نشود و در ادامه به شرط قرارداد 3 ساله بهره‌برداری، قیمت کارشناسی در قرارداد اعمال شود.
   3. مجوز مشارکت در بهره‌برداری از واحد با حداقل 10 درصد از فروش به نحوی که حداقل 35 درصد اجاره توسط مستأجر به مدت یک سال پرداخت شود.
   4. برگزاری مزایده اجاره و واگذاری به صورت اجاره در قرارداد سه‌ساله بدون لحاظ نمودن نرخ حداقل کارشناسی برای اجاره‌بها و واگذاری به بالاترین نرخ پیشنهادی
   تبصره: در واگذاری با مفاد بندهای فوق، ایثارگران (خانواده معزز شهدا،‌ جانبازان،‌ آزادگان و بسیجیان فعال) با اعلام عمومی در اولویت قرار گیرد.
   برای آخرین وضعیت اجرای این مصوبه باید به سراغ وحید برجسته‌نژاد، مدیر اجرایی طرح میدان شهدا می‌رفتیم که وی در ارتباط با اجرای این مصوبه اظهار کرد: شورای اسلامی شهر مشهد مصوبه‌ای در مورد مساعدت به خریداران واحدهای تجاری توس داشت که ما این مساعدت را به خریداران اجرایی کردیم.
   وی افزود: بر اساس این مصوبه ما مکاتبه‌ای با مالکان واحدهای تجاری این پروژه داشتیم و کسانی که در چک‌های پرداختی خود تاخیر داشتند، مساعدت لازم انجام شد و در بحث رونق بخشی به ساختمان توس نیز که در واقع چراغ آنها را روشن کنیم نیز با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد این موضوع نیز اجرایی شده و بخشی از واحدهای تجاری این پروژه به اجاره و همچنین به فروش رفته است.
   این گزارش می‌افزاید: میدان شهدا در یکی از شریان‌های اصلی شهر مشهد واقع شده و با افتتاح پروژه‌های تجاری آن تبدیل به یکی از شاهراه‌های اقتصادی شهر مشهد می‌شود اما در ابتدا راه باید مساعدت‌هایی به خریداران این پروژه داده شود که این موضوع مورد توجه شورای چهارم قرار گرفت و مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا نیز آن را به اجرا درآورده است.
   سید زُهیر موسوی دارابی

   تعداد بازدید: 160
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .