•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 354
   کد: 82303
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (9)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق

   ماندگاری زائر موضوعی است که موردتوجه مسئولان شهر بهشت قرارگرفته که قطعاً با احداث چنین پروژه‌های عظیمی می‌توان به این مهم امیدوار بود و همان‌گونه که در گزارش بیان شد با توجه به اینکه این پروژه در منطقه‌ای کم برخوردار در حال احداث است، قطعاً ثمرات فراوانی برای مردم این مناطق نیز دارد.
   پیگیری مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق

   در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، موضوع توسعه پارک جنگلی طرق یکی از مباحثی است که در هفته‌های اخیر موردتوجه شهروندان مشهدی قرارگرفته است.
   احداث پروژه سرمایه‌گذاری مرکز تعطیلات و سرگرمی پارک جنگلی طرق با سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومان، موضوعی است که هر مخاطبی را به سوی خود جذب می‌کند، مخصوصاً زمانی که نام سرمایه‌گذار آن از سرمایه‌گذاران مطرح ایران و حتی جهان باشد.
   بر همین اساس ما بنا داریم به آخرین وضعیت اجرای این پروژه در شهر مشهد بپردازیم، پروژه‌ای که مدیریت شهری مشهد در آن نقشی اساسی و محوری داشته است.
   شورای اسلامی شهر مشهد در مردادماه سال جاری مصوبه‌ای تحت عنوان قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق را به تصویب رساند که این مصوبه به قرار زیر است:
   ماده‌واحده: در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز شهر مشهد مقدس در حوزه تفریحی و گردشگری و ضرورت توسعه و گسترش فضاهای موردنیاز در این زمینه، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نسبت به انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری با آقای حسین ثابت بکتاش در خصوص اجرای پروژه سرمایه‌گذاری احداث، تجهیز، راه‌اندازی و بهره‌برداری از مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق واقع در حاشیه بزرگراه شهید کلانتری و بلوار ثامن‌الائمه (ع)، به شرح قرارداد پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس) اقدام نماید.
   تبصره 1 - تعهدات سرمایه‌گذار، جداول آنالیز اقتصادی، سطح و سطوح کاربری‌ها و برنامه زمان‌بندی اجرای پروژه پس از تأیید کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با حق حضور و رأی همه اعضای شورا به عنوان پیوست قرارداد قرار گیرد.
   تبصره 2 - در انجام پروژه، حفظ و توسعه فضای سبز شهری در اولویت قرار گیرد.
   تبصره 3 - شهرداری مشهد مقدس برای تأمین انرژی موردنیاز پروژه، استفاده از انرژی‌های پاک، نو و تجدید پذیر را در اولویت قرار دهد.
   تبصره 4 - شهرداری مشهد مقدس موظف است در قرارداد پروژه پیش‌بینی نماید که پیوست فرهنگی و اجتماعی ظرف مدت 4 ماه تهیه و به تأیید کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت با حق حضور رأی همه اعضای شورا برسد.
   برای آگاهی بیشتر از وضعیت این پروژه عظیم مصاحبه‌ای با رشید صحابی، مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: پروژه پارک گردشگری طرق یکی از پروژه‌های زیرساختی در حوزه گردشگری کلان‌شهر مشهد است.
   وی افزود: نکته حائز اهمیت آن این است که این سرمایه‌گذاری عظیم در منطقه‌ای کم‌برخوردار انجام می‌شود که ثمرات وسیع آن را مردم مناطق کم‌برخوردار به خصوص منطقه سیدی استفاده می‌کنند.
   صحابی بیان کرد: موضوعات مختلفی را در این پروژه از جمله در موارد اوقات فراغت و گردشگری دیده شده که ماندگاری زائر را افزایش می‌دهد و از طرفی برای شهروندان مشهدی نیز به یک فضای تفریحی مناسب تبدیل می‌شود و بیشترین خلع‌های گردشگری شهر مشهد در این پروژه دیده شده است.
   مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد با بیان اینکه یکی از سرمایه‌گذاران مطرح ایران و جهان در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند، بیان کرد: نکته حائز اهمیت این است که این فرد در دوره‌های گذشته برای سرمایه‌گذاری در شهر خود درخواست کرده اما ظرفیتی برای سرمایه‌گذاری وی ایجاد نشده اما با توجه به نگاه مدیریت فعلی شهر مشهد این اتفاق رخ داده و این فرد بنا دارد دین خود را به شهر مشهد و امام رضا (ع) ادا کند تا مردم مناطق کم‌برخوردار مشهد از منافع مادی و معنوی این پروژه استفاده کنند.
   این گزارش می‌افزاید: ماندگاری زائر موضوعی است که موردتوجه مسئولان شهر بهشت قرارگرفته که قطعاً با احداث چنین پروژه‌های عظیمی می‌توان به این مهم امیدوار بود و همان‌گونه که در گزارش بیان شد با توجه به اینکه این پروژه در منطقه‌ای کم برخوردار در حال احداث است، قطعاً ثمرات فراوانی برای مردم این مناطق نیز دارد.
   حال باید منتظر بود تا این پروژه عظیم در شهر مشهد به اتمام برسد تا زائران و مجاوران حرم رضوی از آن بهره لازم را ببرند و سببی بر ماندگاری بیشتر زائران در شهر امام هشتم (ع) شود.
   سید زُهیر موسوی دارابی
    

    

   تعداد بازدید: 354
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .