•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 204
   کد: 82420
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (11)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه ستایش

   این پروژه دارای مساحت کل این پروژه 6 هزار و 750 مترمربع است که در اراضی زکریا واقع‌شده است که در 15 طبقه احداث می‌شود.
   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه ستایش

   در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای مصوبه فروش پروژه‌های ستایش پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پروژه‌ مشارکتی ستایش با مساحت زمین 6 هزار و 750 متری و همچنین مساحت زیربنای 38 هزار و 880 مترمربع در اراضی زکریا تعریف‌شده است.
   برای پروژه ستایش کاربری‌های مسکونی، تجاری، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و پارکینگ تعریف‌شده است.
   شورای اسلامی شهر مشهد نیز مصوبه قرارداد این پروژه را در اردیبهشت ماه سال جاری به تصویب رساند که این مصوبه به‌قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود سرمایه‌گذار پروژه‌ مشارکتی ستایش را در زمینی به مساحت 6750 مترمربع واقع در اراضی زکریا با مساحت کل زیربنای 38هزار و 880 مترمربع و مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل 000/000/794/683 ریال بر اساس قرارداد مشارکت و به شرح جداول و مدارک ضمیمه (مهرشده توسط شورای اسلامی شهر) از طریق فراخوان انتخاب نماید.
   برای این پروژه کاربری‌های مسکونی با زیربنای 31 هزار و 876 مترمربع، تجاری 252 مترمربع، آموزشی 660 مترمربع، ورزشی 550 مترمربع، فرهنگی، 142 مترمربع و پارکینگ 5 هزار و 400 مترمربع تعریف‌شده است.
   تبصره 1: سهم شهرداری مشهد مقدس در این پروژه مشارکتی حداقل معادل 40.04 درصد و سهم سرمایه‌گذار حداکثر معادل 59.69 درصد از ارزش کل پروژه تعیین شد. با این‌وجود میزان سهم‌الشرکه شهرداری در فراخوان مطابق با بالاترین درصد پیشنهادی تعیین و پروژه به سرمایه‌گذار پیشنهادکننده مطابق قرارداد ممهور شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس واگذار می‌گردد.
   تبصره 2: در صورتی که برای پروژه پس از فراخوان متقاضی وجود نداشته باشد، شهرداری مشهد مقدس مجاز است پروژه را از طریق مشارکت و براساس مصوبه شماره 2697/93/4/ش – 22/03/1393 شورای شهر در خصوص دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی فرایند سرمایه‌گذاری و مشارکت اقدام نماید.
   تبصره 3: بدیهی است شهرداری مشهد مقدس موظف به اجرای مصوبه شماره 5419/93/4/ش – 29/05/1393 شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص اختیارات شهرداری در تغییر سهم‌الشرکه طرفین در قراردادهای مشارکتی و سرمایه‌گذاری است.
   تبصره 4: درصورتی که از زمان نظریه کارشناس رسمی دادگستری و ارزیابی پروانه متعلق به شهرداری (موضوع این مصوبه) تا زمان انعقاد قرارداد فروش بیش از 6 ماه گذشته باشد، می‌بایست ارزش آنها مجدداً به نرخ روز محاسبه و تغییرات آن برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارسال شود.
   تبصره 5: شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی در این پروژه است.
   برای آگاهی از آخرین وضعیت اجرای این مصوبه رشید صحابی، مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: پروژه ستایش در اراضی زکریا واقع شده و مصوبه شورای اسلامی آن اخذشده است.
   وی افزود: این پروژه دارای مساحت کل این پروژه 6 هزار و 750 مترمربع است که در اراضی زکریا واقع‌شده است که در 15 طبقه احداث می‌شود.
   مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد در مورد وضعیت این پروژه بیان کرد: برای جذب سرمایه‌گذار بر اساس آخرین توافق انجام‌شده بین شرکت توس گستر و شهرداری مشهد به ازای سهم الشرکه شهرداری مشهد از پروژه ستایش، آپارتمان ساخته‌شده توسط مجموعه توس گستر به شهرداری مشهد داده می‌شود.
   این گزارش می‌افزاید، با توجه به رکود حاکم اقتصادی در کشور قطعاً پروژه‌های مشارکتی نیز با مشتری کمتری برخوردار است اما این اقدام معاونت اقتصادی مبنی بر واگذاری این پروژه و دریافت واحدهای مسکونی سبب دریافت سریع‌تر مبلغ سرمایه‌گذاری و واریز آن به حساب شهرداری مشهد می‌شود که درنهایت این باز مهندسی اقتصادی سبب رونق بیشتر اقتصادی در شهر مشهد می‌شود.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 204
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .