•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 75
   کد: 82953
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
   شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

   مهندسی معابر و ایجاد راستگردهای خیابان امام رضا(ع) 63 و 70

   انجام اصلاحات هندسی علاوه بر آراسته نمودن ظاهر شهر، با مدیریت کردن پدیده ترافیک و متحول نمودن الگوی دسترسی خیابان‌ها و برقراری تعادل در تخصیص فضا به سواره‌رو و پیاده‌رو خواهد توانست سلامت و ایمنی را برای شهروندان به ارمغان آورد .

   شهردار منطقه 8 مشهد از مهندسی معابر و ایجاد راستگردهای خیابان امام رضا(ع) 63 و 70 خبر داد.
   به منظور روان‌سازی و فراهم کردن فضای مناسب جهت تسهیل در تردد جریان ترافیک و وسایل نقلیه عبوری در خیابان امام رضا (ع) و نظر به حجم بالای ترافیکی این منطقه به عنوان نقطه اتصال دو خیابان و شاهراه اصلی شهر مشهد صورت میپذیرد .
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری ضمن اعلام خبر فوق افزود: یکی از مهم‌ترین مسایلی که می‌تواند در اجرای طرح‌های ترافیکی و کاهش تصادفات درون شهری ایفای نقش کند، اجرای طرح‌های مربوط به اصلاح هندسی معابر و میادین شهری است.
   وی با بیان اینکه با توجه به رشد روز افزون آمار خودروها به جهت تسهیل در رفت و آمد در سطح معابر خصوصا معابر پر تردد بصورت مداوم احتیاج به نظارت و ارائه طرح‌های ترافیکی جدید است، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شهرداری‌ها در کنار راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، تسهیل در آمد ‌و شد و کنترل ترافیک وسایط نقلیه عمومی و خصوصی و کاهش حادثه خیزی و برقراری نظم در سطح شهر است. شهردار منطقه 8 مشهد بیان کرد: اداره ترافیک شهرداری این منطقه همواره این نظارت و بازبینی را در دستور کار خود داشته و با ارائه راهکارها و طرح‌های متنوع سعی در روان‌سازی ترافیک در یکی از پرترددترین مناطق شهری دارد.
   اصغری افزود: انجام اصلاحات هندسی علاوه بر آراسته نمودن ظاهر شهر، با مدیریت کردن پدیده ترافیک و متحول نمودن الگوی دسترسی خیابان‌ها و برقراری تعادل در تخصیص فضا به سواره‌رو و پیاده‌رو خواهد توانست سلامت و ایمنی را برای شهروندان به ارمغان آورد .
   به گفته وی، با توجه به عقب‌نشینی‌های صورت گرفته با هدف تسهیل و روان سازی جریان ترافیک اصلاح هندسی و ایجاد راستگردهای خیابان امام رضا(ع) 63و 70 صورت پذیرفت.
   وی خاطر نشان ساخت: افزایش ضریب ایمنی در معابر شریانی و تسهیل در دسترسی زائران و همشهریان به پایانه مسافربری از اهداف دیگر اجرای این عملیات عمرانی است.
   گفتنی است؛ پروژه راستگردهای خیابان امام رضا(ع) با اعتباری بالغ بر 70 میلیون تومان و وسعت تقریبی 600 مترمربع از اوایل مهرماه سال جاری آغاز شده تا دوماه به طول می‌انجامد.

    

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .