•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 251
   کد: 85843
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۹/۲۳

   استقبال از 6000 زائر آستان مقدس رضوی در منطقه 3 مشهد

   با توجه به سرد شدن هوا در شهر مشهد برنامه‌ریزی لازم از سوی شهرداری منطقه برای اسکان موقت و اضطراری زائران در چند سالن نزدیک به این ایستگاه در نظر گرفته شده بود.

   شهردار منطقه 3 مشهد گفت: بیش از 6000 نفر از زائران مرقد آقا علی ابن موسی‌الرضا(ع) در ایستگاه استقبال از زائر منطقه 3 پذیرایی شدند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی یوسف‌زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: امسال نیز مانند سال‌های قبل افتخار میزبانی از زوار پیاده آستان قدس رضوی در روزهای منتهی به صفر را داشتیم که این امر مایه مباهات ماست.
   وی با تقدیر از شهروندان مشهدی در حمایت و حضور پرشور در استقبال از زائران پیاده تصریح کرد: شوق خدمت‌رسانی و معنویت حاکم بر این ایام، تلالویی از فرهنگ ناب رضوی است و حضور خیل مجاوران که در امر پسندیده میهمان‌نوازی خود را به این ایستگاه رساندند نشان از علقه ای است که در سایه وجود با برکت علی ابن موسی الرضا(ع) حاصل نمی‌شود.
   شهردار منطقه 3 مشهد با اشاره به تفاوت‌های اساسی بین ایستگاه استقبال از زائر منطقه با سایر موکب‌های استقبال گفت: نوعاً زوار پیاده امام رضا(ع) که از مسیر جاده کلات برای زیارت و عرض ارادات راهی مشهدالرضا(ع) می‌شوند از روستاها و آبادی‌های ساکن در این مسیر هستند که بخش عمده آنها روز شهادت علی ابن موسی الرضا(ع) پای در مسیر می‌گذارند و با توجه به این امر که بیش از آنکه این زوار خسته مسیر باشند تشنه معارف رضوی هستند منطقه 3 بخش عمده اقدامات خود را متمرکز بر موضوعات فرهنگ رضوی و بسته‌های فرهنگی در این خصوص کردند که مورد استقبال این زائران نیز قرار گرفت.
   یوسف‌زاده به شرایط جوی مشهد اشاره کرد و و در این خصوص گفت: با توجه به سرد شدن هوا در شهر مشهد برنامه‌ریزی لازم از سوی شهرداری منطقه برای اسکان موقت و اضطراری زائران در چند سالن نزدیک به این ایستگاه در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه زائران بدون نیاز به اسکان اضطراری پس از انجام پیاده‌روی و عرض ارادت به منازل خود بازگشتند.
   وی در پایان از همراهی و مشارکت فعال اعضای شوراهای اجتماعی محلات بهمن و خواجه‌ربیع و همچنین هیئات و تشکل‌های مسجدی این محدوده تقدیر و ابراز امیدواری کرد این همدلی و همراهی مشترک مقدمه‌ای برای نزدیکی بیشتر شهروندان و خادمان خود در شهر امام رضا (ع) باشد.
    

   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .