•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 263
   کد: 85889
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
   در ۳ روز پایانی ماه صفر صورت گرفت؛

   اسکان بیش از ۵۲هزار زائر و عزادار در مراکز اسکان مشهد

   در سال گذشته ثبت تردد و سرویس‌دهی به بیش از ۲۱۶ هزار نفر از طریق پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در یک روز از ایام پایانی دهه آخر صفر به ثبت رسید که امسال این رقم افزایش ۲درصدی داشت.
   اسکان بیش از ۵۲هزار زائر و عزادار در مراکز اسکان مشهد

   مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد گفت: در ۳روز پایانی ماه صفر بیش از ۵۲هزار زائر و عزادار در مراکز اسکان مشهد اسکان یافتند.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی قناویزچی با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی «گفتگوی شهربهشت» که با موضوع «فعالیت‌های ارائه شده از سوی شهرداری مشهد به زائران و عزاداران در روزهای پایانی دهه آخر صفر» از صدای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: پیش‌بینی اسکان ۱۰هزار زائر در مراکز اسکان و کمپ‌های مشهد شده بود اما با توجه به استقبال زائران امسال شاهد اسکان۵۲هزار و ۷۲۲نفر در طول۳ شب پایانی ماه صفر در کمپ‌ها و مراکز اسکان در مشهد بودیم.
   وی در ادامه افزود: در سال‌های گذشته پیش‌بینی‌ها برای اسکان زائران پیاده تا ۱۰هزار نفر بود اما امسال با مشارکت خوب شهروندان این رقم افزایش چشمگیری داشت.
   مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد به پاسخگویی به سوالات ۴۵۰۰ نفر از شهروندان مشهدی در خصوص جهاد خدمت اشاره کرد و گفت: ۷۱۱۰ نفر نیز برای شرکت در جهاد خدمت ثبت‌نام کرده و ساماندهی شدند.
   قناویزچی با بیان اینکه ۲۵ ایستگاه استقبال از زائران در محورهای ورودی مشهد ایجاد شد، خاطر نشان کرد: ۵ ایستگاه در محورهای نیشابور، سرخس، کلات، فریمان و قوچان از سوی شهرداری برپا شد و مابقی با مشارکت مردم اجرایی گردید.
   وی اضافه کرد: همچنین ۳۰۱خودرو نیز در قالب طرح جهاد خدمت در روزهای برفی به سمت ورودی جاده‌های مشهد مقدس رفتند و زائران را سرویس‌دهی نمودند.
   رکوردزنی در ارائه سرویس‌های حمل و نقلی به زائران
   مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز دیگر میهمان این برنامه بود و در ادامه گفت: امسال ۱۵۸هزار نفر از زائران در ایام دهه آخر صفر از خط یک قطارشهری مشهد استفاده کردند که این عدد رکوردی از زمان بهره‌برداری خط سال 84 تاکنون است.
   جعفر شاهرخی با بیان این مطلب اظهار کرد: همچنین در سال گذشته ثبت تردد و سرویس‌دهی به بیش از ۲۱۶ هزار نفر از طریق پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در یک روز از ایام پایانی دهه آخر صفر به ثبت رسید که امسال این رقم افزایش ۲درصدی داشت.
   وی با اشاره به اینکه۳۲۰ دستگاه به صورت فوق‌العاده در روزهای پایانی ماه صفر انجام وظیفه کردند، افزود: تقویت خطوط منتهی به حرم مطهر و هسته مرکزی شهر در اولویت قرار داشت.
   مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه ۵۰۰ تاکسی گردشی در هسته مرکزی شهر به ارائه خدمت پرداخت، بیان کرد: همچنین ۲۰۰دستگاه تاکسی صلواتی در اطراف حرم مطهر نیز کار جابه جایی زائران را انجام داد و ۱۰۰دستگاه ون نیز در این محدوده فعال بود.
   شاهرخی اضافه کرد:۱۰۰ بازرس ویژه ویژه در قالب ۲۰ اکیپ سواره فعال بود و ۱۵مرکز دریافت شکایات مردمی نیز مستقر گردید.
   وی در ادامه گفت: به کمک دوربین‌های ترافیکی نیز وضعیت تردد و ازدحام زائران و ترافیک عبوری رصد می‌شد تا مدیریت صحیحی صورت گیرد.
   مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه برخی از انتقادات از نحوه عملکرد اتوبوسرانی مشهد در عراق ناشی از بی‌اطلاعی آنان است، خاطرنشان کرد: محدوده خدماتی که برای شهرداری مشهد تعیین شده بود از نجف تا شوملی و برعکس بود و مسیر مهران تا شوملی را شهرداری تهران خدمات‌رسانی می‌کرد.
   شاهرخی تصریح کرد: شهرداری مشهد حق تداخل در منطقه خدمات‌رسانی شهرداری تهران را نداشت و تنها در ۱۰۰کیلومتر تعیین شده خدمت‌رسانی می‌کرد.
   بکارگیری 6500نفر در ارائه خدمات شهری به زائران و مجاوران
   در ادامه مدیر روابط عمومی معاونت خدمات و محیط ‌زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در دهه پایانی صفر تعداد ۶۵۰۰نفر به صورت تمام وقت در شیفت‌های مختلف به کارگیری شدند و کار رفت و روب با تاکید بر بافت پیرامونی حرم مطهر انجام شد.
   محمد مشتاقیان با بیان اینکه ۵۰ ساعت کاری ماشین‌آلات رفت و روب بکارگیری شد، اظهار کرد: ۱۰۰ساعت نیز ماشین‌های مکانیزه علاوه بر ماشین‌های موجود، فعالیت کردند و ۱۵۲ واحد محل دریافت خدمات کردند.
   وی با اشاره به اینکه۵۲۵۰ تن زباله در سه روز آخر دهه صفر جمع شد، افزود: این در حالی است که در روزهای عادی تا ۲۰۰۰تن زباله از سطح شهر جمع‌آوری می‌گردد.
   مدیر روابط عمومی معاونت خدمات و محیط ‌زیست شهری شهرداری مشهد به نصب ۶۴۰چشمه سرویس بهداشتی اشاره کرد و گفت: همچنین وضوخانه و آب شرب نیز برای زائران و شهروندان تامین گردید.
   مشتاقیان در خصوص ارائه خدمات خارج از محدوده شهری، بیان کرد: پاکسازی محورها و مسیر زائران تا ۱۰کیلومتر از شوارع قوچان، نیشابور، سرخس، کلات و فریمان صورت گرفت و ۱۲۰نفر نیروی مازاد خدماتی نیز در این محورها به کارگیری شد.
   وی در ادامه خاطرنشان کرد: توزیع ۱۰هزار بطری آب شرب، استقرار ۱۱۶ چشمه سرویس بهداشتی و نصب ۱۰۰ ظرف غیر ثابت پسماند نیز قابل ذکر است.
   مدیر روابط عمومی معاونت خدمات و محیط ‌زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین اطلاعات مربوط به سنجش آلودگی هوا از ۱۶ ایستگاه برداشت می‌شد که در محل‌های آلوده خودروهای مجهز به سنجش آلودگی مستقر می‌شدند.
   مشتاقیان در توضیح بیشتر گفت: این خودروها، عوامل دودزا را متوقف کرده و پلاک تعمیرگاهی به آنان ارائه می‌نمودند.
   توسعه حرکت کاروان‌های پیاده در آینده
   در پایان رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد با اشاره به تداوم سیاست استقبال از کاروان زائران پیاده گفت: این حرکت عظیمی است که برای سال‌های آینده رو به توسعه است و در جهان تشیع به فرهنگ تبدیل شده است.
   سید وحید موسویان افزود: همچنین در سرویس‌دهی به زوار و اسکان آنان در شهر نجف نیز اقدامات خوبی صورت گرفت که انتظار می‌رود در آینده با برنامه‌ریزی بیشتری همراه باشد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 263
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .