•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 76
   کد: 89545
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
   در نطق پیش از دستور غلامحسین صاحبی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد؛

   دفاع از خدمات ارزشمند مدیریت شهری

   این را باید بدانیم خیلی‌ها هستند که آرزوی حضور در این جایگاه برای خدمت به مردم را داشتند و دارند تا بتوانند خدمت نمایند و اینک که اندک صباحی فرصت در اختیار من و شما قرار گرفته باید با قصد قربت خدمت نماییم.
   دفاع از خدمات ارزشمند مدیریت شهری

   عضو هیات رئیسه و رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد در نود و نهمین جلسه علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، در نطق پیش از دستور خود از عملکرد مدیریت شهری در مقابل تخریب ها و نقدهای صورت گرفته، دفاع کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، غلامحسین صاحبی در نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در نطق پیش از دستور اظهار داشت: درود و سلام می‌فرستم به روح مطهر شهدا و امام شهدا ولی نعمتمان آقا علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) و آرزوی صحت و سلامت برای مقام عظمای ولایت دارم.
   عرض تبریک دارم سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی را خدمت ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری و عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت حضار محترم بویژه خبرنگاران، ارباب جرائد و رسانه‌ها و همکاران خودم در شورای اسلامی شهر.
   عرض خدا قوت دارم برای خادمان زحمتکش شهر امام رضا(ع)، شهردار محترم و همکاران گرامیشان و بخصوص کارگران زحمتکش حوزه رفت و روب شهری.
   در شرایط حساسی که از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بر جامعه حکمفرماست و برکسی پوشیده نیست که رکود و بیکاری بر کشور حاکم شده و صنایع و کارگاه‌های تولیدی نیمه تعطیل و بیکاری در جامعه فراگیر شده و وضیعیت اقتصادی مردم، طاقتـشان را تاب کرده است و مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر نگران وضعیت موجود، مرتب بدنبال راه چاره برای تامین هزینه‌های اداره شهر و جلوگیری از تعطیلی پروژه‌های شهری هستند و یقینا عزیزان اطلاع دارید در برخی از شهرداری‌ها برای پرداخت حقوق و مزایای نیروها هم دچار مشکل شده‌اند، متاسفانه همکار عزیزمان در صحن علنی قبل با ادبیاتی توهین آمیز خدمتگزاران شهر امام رضا(ع) و نیروهای خدوم شهرداری و شورای اسلامی شهر را مورد خطاب قرار دادند که مدیریت شهری در خواب گران به سر می‌برد و شورای شهر هم ... .
   و لذا لازم میدانم نکاتی به‌منظور دفاع از خدمات ارزشمند مدیریت شهری و بخصوص دفاع از عملکرد اعضای محترم شورای اسلامی شهر و بخصوص عملکرد خودم را به استحضار مردم شریف مشهد مقدس و بخصوص نخبگان این شهر و اصحاب جراید و رسانه برسانم :
   آیا می‌شود مدیریت شهری در خواب باشد ولی تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط شهرداری مشهد مقدس دریافت شود که جا دارد به همه کسانی که در این موفقیت نقش داشتند تبریک و خداقوت عرض کنم
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی خدمات شهری و سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری مشهد رتبه نخست کشور را کسب نماید توسعه حدود 2 متری مربعی سرانه فضای سبز و بخصوص در مناطق محروم همانند پارک بهار را به بهره‌برداری رساند و شروع عملیات کمربند سبز شمالی و توسعه کمربند سبز جنوبی و آزادسازی مناطق تصرف شده ارتفاعات جنوبی را انجام دهد.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی 1500 میلیارد تومان از بدهی‌های 3 هزار میلیارد تومانی مدیریت شهری دوره قبل را پرداخت نماید که روزانه بیش از یک میلیارد تومان بهره بانکی از جیب مردم شریف مشهد پرداخت می‌شده است.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد و خدمات ارزشمندی همچون تغییر شیب خدمتی به مناطق محروم حاشیه شهر را ایجاد نمود و نهضت آسفالت معابر خاکی حاشیه شهر با بیش از دو و نیم میلیون مترمربع انجام شود.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی بعد از 10 سال بلاتکلیفی و درد و رنج و عذاب مردم منطقه رسالت، راستگرد میدان بار نوغان باز شود.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی عملیات اجرایی کال کشف را شروع کند و بیش از 50 هکتار حاشیه این کال را درختکاری نماید همه مردم بخاطر دارند که سبزی‌های آبیاری شده اطراف کال کشف با آب فاضلاب شهری روح و روان مردم شریف مشهد را آزرده کرده بود که الحمدالله با اجرای این طرح بیش از 170 موتور کف‌کش از داخل کال کشف در حال جمع‌آوری شده است و بزرگترین کمربند سبز شمالی در پشت بافت حاشیه شهر ایجاد خواهد شد و کال اقبال شرقی را بهسازی نماید که مشکلات بهداشتی این کال سالها روح و روان مردم محروم منطقه گلشهر را آزرده کرده بود. طرح بازگشایی معایر حاشیه شهر با 50 میلیارد تومان اعتبار تملک و 45 میلیارد تومان وام قرض الحسنه و پروانه رایگان و امتیازات دیگر.
   مگر می‌شود به خدمات خدمتگزاران در شهرداری اشاره کرد و از خدمات ارزشمند پیر عرصه عمران جناب آقای مهندس نخعی، معاونت محترم فنی و عمران شهرداری که به اندازه عمر من و جناب آقای دیمه‌کار تجربه اندوخته‌اند و بصورت شبانه‌روزی خدمت می‌کند اشاره نکنم و آیا رویمان می‌شود به چهره این مرد نگاه کنیم و بگوییم مدیریت شهری در خواب بسر می‌برد.
   و تقاطع غیرهم سطح شهید گمنام را در کمتر از 53 روز بیش از 51 درصد باقی مانده پروژه را که سال‌های سال مشکلات ترافیکی زیادی برای زائران و مجاوران حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) ایجاد کرده بود را اجرا نماید.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی خط 2 قطار شهری به گل نشسته مدیریت قبلی که 3 سال از برنامه عقب بوده را بصورت شبانه‌روزی کار کنند و رکورددار حفر تونل در کشور شود و توسعه خط یک قطار شهری را به اتمام رسانده و عملیات خط 3 قطار شهری را آغاز کرده و پل بولوار آموزگار را عملیاتی نمایند.
   آیا می‌شود مدیریت شهری درخواب باشد ولی ساخت زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد الرضا (ع) را که یکی از آرزوهای دیرینه مقام معظم رهبری برای خدمت به زائران محروم اقصی نقاط کشور می‌باشد را بعد از سال‌ها عملیاتی نموده و ساخت 110 مسجد را در شهر امام رضا (ع) شروع کرد.
   و صدها خدمت دیگر از مدیریت شهری که ذکر آنها در این مجال نمی‌گنجد. که بنده به نوبه خودم خدا قوت عرض می‌کنم و دست یکایک این عزیزان را می‌بوسم.
   و همانطوری که استحضار دارید همکار عزیزمان در نطق جلسه علنی قبلی به نظر بنده با ادبیاتی توهین آمیز عملکرد اعضای شورای شهر را هم زیر سئوال بردند. که بنده حق دارم در دفاع از عملکرد خودم نکاتی را به سمع و نظر مردم شریف، نخبگان جامعه و اصحاب جراید و رسانهها برسانم.
   بنده بچه یتیمی بودم که از بدو تولدم تحت سرپرستی مرحومه مادرم، بزرگ شدم و با مشقت فراوان با قالی بافی و آلاسگا فروشی و کارگری و بنایی در همین حاشیه شهر مشهد زندگی کرده‌ام و با گوشت و پوست و استخوان، مشکلات مناطق حاشیه شهر را لمس کرده‌ام و لذا از روی شکم سیری در شورای شهر حضور پیدا نکرده‌ام و از زمان ورود به شورای شهر بصورت تمام وقت در شورای اسلامی شهر در خدمت مردم شریف مشهد هستم و برای حضورم در شورای شهر برنامه دارم و تمام شعارهای انتخاباتی که داده‌ام را یک به یک عملیاتی می‌کنم و اگر روزی احساس کنم حضورم در شورای شهر برای مردم و شهر امام رضا(ع) مفید نیست از شورا استعفاء خواهم داد. و اما اقداماتی که بنده پیشنهاد و یا طرح موضوع کردم و به کمک و همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مساعدت شهردار محترم و همکارانشان انجام شده و یا درحال انجام است، به اختصار اشاره می‌کنم:
   همه عزیران به خاطر دارید در اولین جلسه علنی شورای چهارم پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر و رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار را ارائه نمودم که با همت شما عزیزان شورا به تصویب رسید و تغییر شیب خدمتی به مناطق حاشیه شهر که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و امام جمعه محترم بوده آغاز شده است و در سال اول شورا با پیگیری‌های فراوانی که البته با کمک ارزشمند ارباب جرائد و رسانه‌ها به یک موضوع و مطالبه ملی تبدیل شد و با حضور مقامات عالی رتبه نظام و بازدید از حاشیه شهر، پیشنهادات این کمیسیون به دولت رسید و ردیف بودجه 61 میلیاردی را در بودجه سال 94 به خودش اختصاص داد و در بودجه سال 95 هم مبلغ 60 میلیارد تومان پیشنهاد شده است که ان شاء الله نمایندگان محترم مجلس از آن مراقبت، اصلاح و تصویب خواهند نمود.
   ساماندهی کال کشف و حل مشکلات زیست محیطی آن را پیشنهاد و طرح موضوع نمودم و خوشبختانه از یک سال قبل عملیات اجرایی آن آغاز شده است و بعنوان یکی از پروژه‌های مهم و اثرگذار شهر مشهد از لحاظ رفع معضلات بهداشتی و زیست محیطی بوده که سالها از دغدغه‌های مردم و مدیران این شهر بوده و اینک مورد تقدیر سازمان ملل قرار گرفته است.
   پیگیری شبانه‌روزی برای بازگشایی راستگرد میدان بار نوغان که بعد از 10 سال آرزوی مردم منطقه رسالت برآورده شده است.
   تلاش در جهت افزایش سرانه فضای سبز مناطق کم برخوردارکه از 3 مترمربع تا 45 مترمربع سرانه فضای سبز مناطق برخوردار فاصله بسیار زیادی وجود دارد و هدایت اعتبارات ویژه به این مناطق و پیگیری برای اتمام و بهره‌برداری از پارک بهار و احداث چندین پارک محلی و فضای سبز دیگر در حاشیه شهر، پیگیری جدی برای کمک به مساجد بخصوص روحانیون مستقر برای مساجد حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار، پیگیری ارتقاء ضریب امنیتی منطقه حاشیه شهر که از مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان حاشیه شهر بوده که با راه‌اندازی گشت‌های شبانه بسیج محلات و گرفتن مصوبه افزایش کلانتری‌ها در سفر هیئت دولت این دغدغه‌ها برطرف خواهد شد.
   پیشنهاد تبصره 41 به مبلغ 50 میلیارد تومان در بودجه سال 94 برای بازگشایی معابر حاشیه شهر، پیشنهاد تبصره 42 به مبلغ 45 میلیارد تومان وام قرض الحسنه دربودجه سال 94 برای بازگشائی معابر حاشیه شهر ،
   پیشنهاد طرح تشویقی ( پروانه رایگان، افزایش تراکم، بخشودگی ورود به محدوده) برای بازگشایی معابر حاشیه شهر، پیگیری آسفالت معابر خاکی حاشیه شهر که منجر به دستور جناب آقای مرتضوی شهردار محترم، برای نهضت آسفالت شد که بیش از 2 و نیم میلیون مترمربع آسفالت معابر خاکی حاشیه شهر در سال 93 انجام شده است.
   یکی دیگر از مشکلات کلانشهر مشهد طرح اگو است که سال‌ها بدلیل کمبود مشکلات مالی زمین‌گیر شده بود که از ابتدای شروع شورای چهارم یکی از مواردی بوده که بصورت جدی با کمک شما عزیزان و دوستان در اداره آب و فاضلاب مورد پیگیری قرار گرفت و با تصویب تبصره 3 منجر به تامین اعتبار یکصد میلیارد تومانی در سال شده است که الحمدالله اجرای پروژه‌ها با تصویب شورای شهر سرعت گرفته است.
   پیگیری و رفع مشکل ساخت و سازهای قولنامه‌ای در مناطق کم برخوردار و صدور پروانه ساخت برای آنها بمنظور جلوگیری از ساخت ‌و سازهای بی‌ضابطه در حاشیه شهر، ساماندهی مشاغل شهری و پیگیری و راه‌اندازی کارگزاری‌ها در مناطق شهرداری و تهیه آیین‌نامه مربوطه برای تسریع انتقال مشاغل مزاحم، پیشنهاد تبصره به مبلغ 15 میلیارد تومان وام قرض الحسنه در بودجه سال 94 بمنظور کمک به انتقال مشاغل مزاحم شهری، پیشنهاد تبصره در بودجه سال 94 برای ساماندهی و انتقال انبارهای ضایعات از داخل شهر، پیشنهاد تبصره اختصاص حدودا مبلغ 2 و نیم میلیارد تومان در بودجه سال 94 برای پرداخت در قالب هدیه به رفتگران شب‌کار تا شاید بتوانیم جبران بخشی از سختی کار و قدردان زحمات این عزیزان و خانواده محترمشان باشیم.
   پیشنهاد تبصره بودجه و تخصیص اعتبار کمک به دانش آموزان محروم حاشیه شهر بمنظور ارتقاء علمی و تحصیلی آنها و ده‌ها مورد دیگر که بعنوان خادم مردم مشهد در این فرصت کوتاه با کمک دیگر اعضای محترم شورای اسلامی شهر درحال پیگیری هستیم .
   و در پایان توصیه این حقیر به همه همکاران خودم در شورای اسلامی شهر اینست که وقت خودمان را به انتقادات و اعتراضات و مخالفت‌های بی‌نتیجه و بیهوده صرف ننماییم و اشتباه نکنیم؛ ما درحال حاضر در جایگاه شهروندان قرار نداریم که با نطق‌های عوام فریبانه به عملکرد شهرداری و اعضای شورای شهر انتقاد نماییم، بلکه ما اعضای شورای شهر، باید بعنوان مسئولین تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز این شهر هستیم که با استفاده از نظرات کارشناسی نخبگان این شهر و کشور و با استفاده از تجربیات شهرهای موفق جهان، طرح و پیشنهاد ارائه داده و با وضع قوانینی مطلوب، شهری ایده آل بسازیم و البته نقش نخبگان و ارباب جرائد و رسانه‌ها بسیار دارای اهمیت می‌باشد که از من عضو شورا، سوال و مطالبه نمایند که هدف از حضورم در شورای شهر چه بوده است و آیا تاکنون طرح و پیشنهادات سازنده‌ای برای رفع مشکلات شهر ارائه نموده‌ام و یا اینکه نقش ما فقط انتقاد و مخالفت و بایکوت کردن طرح‌ها وپیشنهادات دیگران بوده است.
   این را باید بدانیم خیلی‌ها هستند که آرزوی حضور در این جایگاه برای خدمت به مردم را داشتند و دارند تا بتوانند خدمت نمایند و اینک که اندک صباحی فرصت در اختیار من و شما قرار گرفته باید با قصد قربت خدمت نماییم.
   ان شاء ا... ؛ با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد‌(ص)

    

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .