•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 275
   کد: 99516
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (42)؛

   پیگیری مصوبه پروژه مشارکتی هدایت میدان شهدا

   پروژه هدایت نیز به عنوان یکی از پروژه مطرح در این طرح عظیم با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد تعیین تکلیف شد و عملیات اجرایی این پروژه بعد از انعقاد قرارداد با اداره کل اوقاف و امور خیریه رسماً آغاز می‌شود.
   پیگیری مصوبه پروژه مشارکتی هدایت میدان شهدا

   در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیری مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در مورد پروژه مشارکتی هدایت واقع در میدان شهدا پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پروژه هدایت یکی از پروژه‌های عرصه میدان شهدا است که با توجه به ساماندهی میدان شهدا مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است.
   پروژه هدایت در شمال شرق میدان شهدا قرار گرفته و در مجموع با کاربری خدماتی، تجاری، اداری و انبار به متراژ 14 هزار و 534 مترمربع در زمینی به مساحت 3 هزار و 238 متر احداث می‌گردد که با انعقاد قرارداد در این پروژه تمام پروژه‌های عرصه میدان شهدا تعیین تکلیف می‌شود.
   شورای اسلامی شهر مشهد برای برون رفت و حل مشکلات به وجود آمده در پروژه مذکور مصوبه‌ای را در مهرماه سال 1394 به تصویب رساند که اصل مصوبه به قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به منظور برون رفت و حل مشکلات به وجود آمده در خصوص پروژه مشارکتی هدایت (AC05) در طرح بزرگ میدان شهدا، برابر تفاهم‌نامه پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس) نسبت به انعقاد قرارداد با اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بر اساس شرایط زیر اقدام نماید.
   1- آورده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی بابت کلیه هزینه‌های ساخت پروژه (از مرحله طراحی و نظارت تا بهره‌برداری) به میزان 33 درصد و آورده شهرداری بابت ارزش زمین و پروانه به میزان 67 درصد است که باید ریالی شده و ارزش ریالی آن به تأیید کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با حق حضور و رأی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برسد.
   2- حقوق موقوفه زرگرباشی پس از ارزیابی به نرخ روز به آورده اولیه اوقاف اضافه شود و هزینه‌های اجرایی و طراحی انجام شده در پروژه (گود برداری، فوندانسیون، طراحی، مدیریت و...) پس از ارزیابی به نرخ روز به آورده شهرداری اضافه شود.
   3- هزینه ساخت فضاهای در نظر گرفته شده برای قطار شهری در پروژه نیز جزو بند یک این مصوبه بوده و توسط اداره اوقاف احداث و پس از اتمام کار و آمادگی بهره‌برداری به عنوان فضای خدماتی، کارشناسی و در سهم شهرداری قرار خواهد گرفت. توضیح اینکه در هر صورت برآورد کارشناس نباید کمتر از هزینه تمام شده برای ساخت فضاهای خدماتی باشد. تغییر درصد سهم‌الشرکه‌ها می‌بایست به تأیید کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با حق حضور و رأی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برسد.
   اما برای پیگیری از اجرای این مصوبه وحید برجسته نژاد، مدیر اجرایی طرح میدان شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: بر اساس فرمول جدید و برای حل مشکلات شریک پروژه یعنی کوه نور را از پروژه خارج و در واقع یک تهدید را تبدیل به فرصت کردیم.
   وی افزود: درواقع قرارداد پروژه مذکور با شرکت کوه نور خاتمه و با آن شرکت تسویه حساب شد و در حال انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی هستیم و امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.
   این گزارش می‌افزاید: میدان شهدای مشهد یکی از مهم‌ترین میدان و شریان‌های اصلی شهر مشهد است که قطعاً عملیات ساخت‌وساز را با توجه به حجم عابران و خودروها دشوار می‌کند اما توسعه این میدان مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته تا اینکه در سال 2017 که مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی است سروسامانی بگیرد.
   پروژه هدایت نیز به عنوان یکی از پروژه مطرح در این طرح عظیم با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد تعیین تکلیف شد و عملیات اجرایی این پروژه بعد از انعقاد قرارداد با اداره کل اوقاف و امور خیریه رسماً آغاز می‌شود.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 275
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .