•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 509
   کد: 99701
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۳/۲۳
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (44)؛

   پیگیری مصوبه تحصیل حریم بزرگراه آزادی (محور خاتم)

   شورای چهارم تلاش‌های فراوانی در زمینه ساماندهی این محور انجام شده که مهم‌ترین آن تشکیل مدیریت مختص این محور بوده که شورای اسلامی شهر مشهد با این مصوبه خود نیز سبب تسهیل بیشتر در امور این محور شده تا در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی بیشتر محور خاتم باشیم.
   پیگیری مصوبه تحصیل حریم بزرگراه آزادی (محور خاتم)

   در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیری مصوبه تحصیل حریم بزرگراه آزادی (محور خاتم) که در آبان ماه سال 94 به تصویب رسید، پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بزرگراه آزادی یکی از شریان‌های اصلی شهر مشهد است که بخشی از آن وارد محدوده شهری شمهد شده است.
   یکی از دغدغه مدیریت شهری مشهد ساماندهی این بزرگراه بوده و از طرفی نیز با توجه به اینکه مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگ اسلامی است، اهدافی نیز برای این محور تعریف شده است.
   برای این اهداف مدیریت ساماندهی بزرگراه آزادی در تیرماه سال 1394 تشکیل شد اما یکی از مشکلات این مدیریت تحصیل حریم محور کارخانه‌هایی بود که با توسعه شهر وارد محدوده شهری شده بودند که با درخواست مناطق 10 و 12 شهرداری مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد مصوبه زیر را به تصویب رسانید:
   ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به منظور تسریع در فرآیند تحصیل حریم بزرگراه آزادی (محور خاتم) و تشویق و ترغیب آن دسته از مالکانی که در مدت 6 ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مقدار در مسیر ملک خود را در بزرگراه یاد شده رعایت نمایند و حقوق خود از این بابت را با شهرداری مشهد مصالحه کنند؛ سهم خود را بابت مزایای ورود به محدوده شهری بر مبنای 35 درصد محاسبه و دریافت نماید.
   اما برای اطلاع از وضعیت اجرای این مصوبه مصاحبه‌ای با محمد ناصر خطیب، مدیر ساماندهی بزرگراه آزادی ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: این مصوبه با درخواست مناطق 10 و 12 شهرداری مشهد در دستور کار شورای اسلامی شهر مشهد قرار گرفت که بر اساس آن برای تحصیل محور خاتم سهم ورود محدوده 35 درصد محاسبه می‌شود.
   وی افزود: این مصوبه مشمول پلاک‌هایی می‌شد که بیش از هزار مترمربع مساحت دارند و با این مصوبه در منطقه 10 مشهد، 54 پلاک و در منطقه 12 نیز 61 پلاک مشمول این مصوبه شدند و این مصوبه امروز در حال اجرا است و کمک ویژه‌ای به تحصیل حریم محور خاتم کرده است.
   علی‌اصغر نخعی راد، رییس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد نیز درباره این مصوبه در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: در بزرگراه آزادی تعدادی از کارخانه‌ها برای بحث مزایای ورود به محدوده با شهرداری مشهد اختلافاتی داشتند.
   وی افزود: کارخانه‌ها اعتقاد داشتند چون شهر توسعه یافته امروز کارخانه‌ها در شهر قرار گرفته و نباید مزایای ورود به محدوده پرداخت کنند از طرفی شهرداری مشهد نیز اعتقاد داشت بالاخره این کارخانه امروز وارد شهر شده و از مزایای آن استفاده می‌کند.
   نخعی‌راد تصریح کرد: اما برای حل این مشکل شهم شهرداری با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مزایای ورود به محدوده از 43.75 درصد به 35 درصد کاهش داد تا شاهد تسریع در تحصیل حریم این محور باشیم و امروز نیز این مصوبه اجرایی شده است.
   بر اساس این گزارش بزرگراه آزادی یا همان محور آزادی یکی از ورودی‌های شهر مشهد است که متأسفانه در طی سال‌های گذشته به آن کمتر توجه شده بود اما با استقرار مدیریت شهری جدید و شورای چهارم تلاش‌های فراوانی در زمینه ساماندهی این محور انجام شده که مهم‌ترین آن تشکیل مدیریت مختص این محور بوده که شورای اسلامی شهر مشهد با این مصوبه خود نیز سبب تسهیل بیشتر در امور این محور شده تا در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی بیشتر محور خاتم باشیم.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 509
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .