•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 333
   کد: 99742
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (45)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان

   توسعه مناطق کم‌برخوردار شهری مشهد یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری مشهد است و با توجه به اینکه بسیاری از مناطق شهری حاشیه شهر مشهد را بافت‌های فرسوده تشکیل می‌دهد، ایجاد واحدهای مسکونی مدرن در توسعه این مناطق نقش بسزایی دارد.
   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان

   در این گزارش به آخرین وضعیت مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان پرداخته می‌شود.
   شهرداری مشهد در راستای تحقق اهداف توسعه شهری و ایجاد منابع درآمدی پایدار با استفاده از توان، سرمایه و مشارکت بخش خصوصی به دنبال ایجاد پروژه‌های مشارکتی است.
   پروژه مشارکتی اراضی رسول‌زادگان واقع در پنجتن 45 و 47، یکی از این پروژه‌ها است که در منطقه‌ای کم‌برخوردار شهری مشهد احداث می‌شود.
   ایجاد پروژه‌های مسکونی در مناطق کم‌برخوردار سبب ایجاد بافت جدید شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده این مناطق می‌شود و این مهم می‌تواند در منظر شهری و در شرایط بحرانی مانند زلزله نیز تأثیرات مهم داشته باشد.
   اما شورای چهارم و مدیریت شهری بر اساس دیدگاه والای خود مبنی بر توسعه مناطق حاشیه شهر مشهد پروژه مشارکت اراضی رسول‌زادگان را به تصویب رساندند که اصل این مصوبه به‌قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود در صورت اخذ مصوبه کمیسیون ماده پنج مشهد، پروژه مشارکتی اراضی رسول‌زادگان را با مشارکت آقایان محمدرضا حیدری و امیر مهریزی در زمینی به مساحت 17 هزار و 653 مترمربع واقع در پنجتن 45 و 47، با مساحت کل زیربنای 59 هزار و 910 مترمربع و مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل 620 میلیارد و 282 میلیون و 590 هزار ریال بر اساس قرارداد مشارکت و به شرح جداول و مدارک پیوست (مهرشده از سوی شورای اسلامی شهر) اجرا نماید.

   تبصره یک: سهم شهرداری در این پروژه مشارکتی معادل 20.04 درصد و سهم سرمایه‌گذار معادل 96.79 درصد از ارزش کل پروژه تعیین می‌شود. بدیهی است تقسیم منافع (عرصه و اعیان پروژه یادشده) نیز بر همین مبنا صورت می‌گیرد.
   تبصره دو: مشخصات فنی پروژه (با توجه به قیمت ساخت) حداکثر در مدت یک ماه پس از ابلاغ قرارداد به سرمایه‌گذار، برای تایید به کمیسیون امور فنی،‌ عمرانی و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارائه شود.
   تبصره سه: شهرداری باید پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه را حداکثر تا زمان تصویب کمیسیون ماده پنج مشهد، به شورای اسلامی شهر ارائه نماید. در صورت لزوم باید به میزان لازم برای ایجاد فضای فرهنگی مذهبی مناسب این پروژه، از سهم شهرداری مشهد مقدس کاسته شود و به فضای فرهنگی مذهبی اختصاص یابد.
   برای پیگیری از آخرین وضعیت قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان مصاحبه‌ای با هادی محمدی‌مقدم، سرپرست مدیریت مشارکت‌های کلان اقتصادی شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، اظهار کرد: سرمایه‌گذار این پروژه متأسفانه بیماری صعب‌العلاجی گرفت و نتوانست پروژه را ادامه دهد.
   وی افزود: با این شرایط ما قرارداد را فسخ کردیم و سرمایه‌گذار جدید نیز به زودی به یکی از سرمایه‌گذاران مطرح شهر واگذار می‌شود.
   علی‌اصغر نخعی‌راد، رییس کمیسیون امور اقتصادی‏، سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد نیز درباره این پروژه اظهار کرد: پروژه مشارکتی اراضی رسول‌زادگان را با مشارکت بخش خصوصی در زمینی به مساحت 17 هزار و 653 هزار مترمربع در پنجتن 45 و 47 و با مساحت کل زیربنای حدود 60 هزار متر احداث می‌شود که مصوبه آن توسط شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب رسیده اما به دلایل بیماری سرمایه‌گذار این پروژه به سرمایه‌گذار دیگری واگذار می‌شود.
   بر اساس این گزارش توسعه مناطق کم‌برخوردار شهری مشهد یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری مشهد است و با توجه به اینکه بسیاری از مناطق شهری حاشیه شهر مشهد را بافت‌های فرسوده تشکیل می‌دهد، ایجاد واحدهای مسکونی مدرن در توسعه این مناطق نقش بسزایی دارد که با انتخاب سرمایه‌گذاری جدید برای پروژه اراضی رسول‌زادگان قطعاً شاهد آغاز این پروژه خواهیم بود اما پیگیری‌های ما در آینده برای اجرایی شدن این پروژه ادامه دارد.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 333
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .