•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 459
   کد: 100011
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (48)؛

   پیگیری مصوبه اصلاحیه قرارداد سرمایه‌گذاری پروژه پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع)

   چهارراه دکترای مشهد با مشکلات زیادی ازجمله نبود پارکینگ دسته و پنجه نرم می‌کند همچنین بسیاری از همراهان بیماران، بیمارستان امام رضا(ع) در این محدوده حضور دارند.
   پیگیری مصوبه اصلاحیه قرارداد سرمایه‌گذاری پروژه پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع)

   در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیری مصوبه اصلاحیه قرارداد سرمایه‌گذاری پروژه پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع) پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پارکینگ طبقاتی عمومی امام رضا(ع) در حدفاصل تالار ابن‌سینا و بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) قرار گرفته است.
   پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع) دارای 5 هزار مترمربع عرصه و همچنین بیش از 40 هزار مترمربع زیربنا است که در 6 طبقه در دست احداث است که با افتتاح این پارکینگ بسیاری از مشکلات ترافیکی و پارک نامناسب در محدوده بیمارستان امام رضا (ع) و همچنین چهارراه دکترای مشهد حل می‌شود.
   مصوبه پروژه پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع) در شورای سوم شهر مشهد به تصویب رسید که در شورای چهارم قرارداد آن موردبازنگری قرار گرفت که اصل مصوبه به‌قرار زیر است:
   ماده‌واحده: ضمن تأکید بر مصوبه شماره 1181/92/3/ش - 1392/03/16 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با متن اصلاحیه قرارداد سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد با آقای حسن قدیری برای پروژه پارکینگ طبقاتی بیمارستان امام رضا(ع) به شرح زیر موافقت گردید:
   1- الحاق یک تبصره به بند 4 ماده 7 قرارداد شماره 155117/21 - 1391/10/06
   با توجه به مفاد بند 4 ماده 7 قرارداد مذکور، هزینه‌های ذیل توسط سرمایه‌گذار صورت پذیرفته است که معادل هزینه‌های مربوطه، شهرداری مشهد مقدس نسبت به صدور پروانه ساختمانی شناور برای املاک متعلق به سرمایه‌گذار به نرخ زمان ابلاغ قرارداد اقدام خواهد کرد.
   1-1- هزینه آزمایشگاه ژئوتکنیک به مبلغ 330 میلیون ریال
   1-2- هزینه آزمایشگاه بتن تا پایان پروژه به مبلغ یک میلیارد ریال
   1-3- هزینه تهیه نقشه‌های اجرایی به مبلغ 000/000/500/3 ریال
   1-4- هزینه نظارت مقیم پروژه هرماه معادل 120 میلیون ریال و برای کل دوره 34 ماهه معادل 4 میلیارد و 80 میلیون ریال
   2- الحاق یک تبصره به بند 23 ماده 7 قرارداد شماره 155117/21 - 1390/10/06
   با توجه به مفاد بند 23 ماده 7 قرارداد مذکور، اقدامات ذیل توسط سرمایه‌گذار صورت پذیرفته است که در قبال هزینه‌های آن و پس از تأیید معاونت فنی و عمرانی و معاونت اقتصادی، شهرداری مشهد مقدس نسبت به صدور پروانه ساختمانی شناور برای املاک متعلق به سرمایه‌گذار به نرخ زمان ابلاغ قرارداد اقدام خواهد کرد.
   2-1- تخریب بناهای موجود در محل سایت به متراژ تقریبی هزار مترمربع
   2-2- ساخت ساختمان گلخانه و زباله‌سوز بیمارستان امام رضا(ع) به متراژ 490 مترمربع
   3- الحاق یک تبصره به بند 24 ماده 7 قرارداد شماره 155117/21 - 1390/10/06
   با توجه به مفاد بند 24 ماده 7 قرارداد مذکور، اقدام ذیل توسط سرمایه‌گذار صورت پذیرفته است که در قبال هزینه‌های آن و پس از تأیید معاونت فنی و عمرانی و معاونت اقتصادی، شهرداری مشهد نسبت به صدور پروانه ساختمانی شناور برای املاک متعلق به سرمایه‌گذار به نرخ زمان ابلاغ قرارداد اقدام خواهد کرد.
   3-1- تسطیح، روت‌بال، جمع‌آوری تجهیزات و نخاله‌های موجود در محل سایت اصلی به متراژ 4 هزار مترمربع
   4- نحوه اعطای امتیاز و صدور پروانه ساختمانی شناور برای املاک متعلق به سرمایه‌گذار در خصوص تبصره‌های اضافه‌شده مطابق بندهای 1، 2 و 3 این اصلاحیه و بر اساس شرایط و مفاد قرارداد شماره 155117/21 - 1390/10/06 خواهد بود.
   5- سایر مفاد قرارداد شماره 155117/21 - 1390/10/06 به قوت خود باقی است و برای طرفین لازم‌الاجرا است.
   6- اسناد و مدارک پیوست که جزء لاینفک قرارداد است شامل این مصوبه و نامه شماره 2412/92/64 - 1390/02/16 سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد است.
   7- اصلاحیه قرارداد ضمن عقد خارج لازم که وقوع آن محل اقرار طرفین است مشتمل بر 9 ماده و در 4 نسخه با ارزش یکسان بین طرفین امضاء و مبادله شد و برای طرفین لازم‌الاجراست.
   هادی محمدی‌مقدم، سرپرست مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت پروژه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهرداری مشهد اگر به دنبال احداث چنین پارکینگی با وسعت 5 هزار مترمربع در ابن سینا بود باید حداقل 50 میلیارد تومان در نظر می‌گرفت اما طبق تفاهم با دانشگاه علوم پزشکی، پول زمین برای پروژه داده نشد و درباره نحوه بهره‌برداری نیز قرارداد 30 ساله بوده و بعد به صورت کامل به شهرداری مشهد واگذار می‌شود.
   وی درباره زمان پایان این پروژه نیز بیان کرد: بر اساس قولی که سرمایه‌گذار به ما داده این پروژه تا عید فطر امسال افتتاح می‌شود.
   علی‌اصغر نخعی راد، رییس کمیسیون امور اقتصادی و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز درباره اصلاحیه قرارداد پارکینگ امام رضا(ع) بیان کرد: در پارکینگ امام رضا(ع) سرمایه‌گذار در قبال پروانه‌ای که از شهرداری می‌گیرد، پارکینگ این بیمارستان را برای شهرداری احداث می‌کند.
   وی اضافه کرد: بر اساس آخرین خبرهایی که به ما ارائه شده این پروژه در تیرماه امسال افتتاح می‌شود.
   بر اساس این گزارش امروز چهارراه دکترای مشهد با مشکلات زیادی ازجمله نبود پارکینگ دسته و پنجه نرم می‌کند همچنین بسیاری از همراهان بیماران، بیمارستان امام رضا(ع) در این محدوده حضور دارند که با حضور در این تقاطع‌ها خود سبب ترافیک و نازیبایی‌های مختلف شده‌اند که با افتتاح این پروژه دیگر شاهد این موارد در یکی از نقاط پرترافیک شهر مشهد نخواهیم بود و همراهان بیماران نیز می‌توانند در این مجموعه حضور یابند.
   سید زهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 459
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .