•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 762
   کد: 100212
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (50)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه ستایش

   شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی در این پروژه است.
   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه ستایش

   در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه ستایش پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پروژه‌ مشارکتی ستایش با مساحت زمین 6 هزار و 750 متری و همچنین مساحت زیربنای 38 هزار و 880 مترمربع در اراضی زکریا تعریف‌شده است.
   برای پروژه ستایش کاربری‌های مسکونی، تجاری، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و پارکینگ تعریف‌شده است.
   شورای اسلامی شهر مشهد نیز مصوبه قرارداد این پروژه را در اردیبهشت ماه سال گذشته به تصویب رساند که این مصوبه به‌قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود سرمایه‌گذار پروژه‌ مشارکتی ستایش را در زمینی به مساحت 6750 مترمربع واقع در اراضی زکریا با مساحت کل زیربنای 38 هزار و 880 مترمربع و مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل 683 میلیارد و 794 میلیون ریال بر اساس قرارداد مشارکت و به شرح جداول و مدارک ضمیمه (مهرشده توسط شورای اسلامی شهر) از طریق فراخوان انتخاب نماید.
   برای این پروژه کاربری‌های مسکونی با زیربنای 31 هزار و 876 مترمربع، تجاری 252 مترمربع، آموزشی 660 مترمربع، ورزشی 550 مترمربع، فرهنگی 142 مترمربع و پارکینگ 5 هزار و 400 مترمربع تعریف‌شده است.
   تبصره یک: سهم شهرداری مشهد مقدس در این پروژه مشارکتی حداقل معادل 40.04 درصد و سهم سرمایه‌گذار حداکثر معادل 59.69 درصد از ارزش کل پروژه تعیین شد. با این‌وجود میزان سهم‌الشرکه شهرداری در فراخوان مطابق با بالاترین درصد پیشنهادی تعیین و پروژه به سرمایه‌گذار پیشنهادکننده مطابق با قرارداد ممهور شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس واگذار می‌گردد.
   تبصره 2: در صورتی که برای پروژه پس از فراخوان متقاضی وجود نداشته باشد، شهرداری مشهد مقدس مجاز است پروژه را از طریق مشارکت و بر اساس مصوبه شماره 2697/93/4/ش – 1393/03/22 شورای شهر درباره دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی فرآیند سرمایه‌گذاری و مشارکت اقدام نماید.
   تبصره 3: بدیهی است شهرداری مشهد مقدس موظف به اجرای مصوبه شماره 5419/93/4/ش – 1393/05/29 شورای اسلامی شهر مشهد درباره اختیارات شهرداری در تغییر سهم‌الشرکه طرفین در قراردادهای مشارکتی و سرمایه‌گذاری است.
   تبصره 4: درصورتی که از زمان نظریه کارشناس رسمی دادگستری و ارزیابی پروانه متعلق به شهرداری (موضوع این مصوبه) تا زمان انعقاد قرارداد فروش بیش از 6 ماه گذشته باشد، می‌بایست ارزش آنها مجدداً به نرخ روز محاسبه و تغییرات آن برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارسال شود.
   تبصره 5: شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی در این پروژه است.
   برای آگاهی از آخرین وضعیت اجرای این مصوبه هادی محمدی‌مقدم، سرپرست مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اظهار کرد: پروژه ستایش در اراضی زکریا واقع شده و مصوبه شورای اسلامی آن نیز اخذ شده است.
   وی افزود: زمین و پروانه پروژه ستایش به احتمال زیاد برای معوض بدهی‌های شهرداری به بنیاد زمین و مسکن انقلاب اسلامی واگذار شود.
   این گزارش می‌افزاید، امروز بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری مشهد بیش از 2 هزار میلیارد تومان است که متأسفانه بسیاری از این مبلغ تا به امروز تعیین تکلیف نیز نشده اما مدیریت شهری مشهد تمام سعی خود را کرده تا بتواند بدهی‌های خود به بانک‌ها و ارگان‌ها را به هر نحوی پرداخت نماید که در سه سال گذشته این موضوع نمود بیشتری یافته است.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 762
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .