•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 1043
   کد: 100863
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (51)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق

   حال باید منتظر بود تا این پروژه عظیم در شهر مشهد به اتمام برسد تا زائران و مجاوران حرم رضوی از آن بهره لازم را ببرند و سببی بر ماندگاری بیشتر زائران در شهر امام هشتم (ع) شود.
   پیگیری مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق

   در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای مصوبه قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، موضوع توسعه پارک جنگلی طرق یکی از مباحثی است که طی ماه‌های اخیر موردتوجه شهروندان مشهدی قرار گرفته است.
   احداث پروژه سرمایه‌گذاری مرکز تعطیلات و سرگرمی پارک جنگلی طرق با سرمایه‌گذاری بیش از 800 میلیارد تومان آن هم در یکی از مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد، موضوعی است که هر مخاطبی را به سوی خود جذب می‌کند، به ویژه زمانی که نام سرمایه‌گذار آن از سرمایه‌گذاران مطرح ایران و حتی جهان باشد.
   بر همین اساس ما بنا داریم به آخرین وضعیت اجرای این پروژه در شهر مشهد بپردازیم، پروژه‌ای که مدیریت شهری مشهد به ویژه معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در آن نقش اساسی و محوری داشته است.
   شورای اسلامی شهر مشهد در مردادماه سال گذشته مصوبه‌ای تحت عنوان قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق را به تصویب رساند که این مصوبه به قرار زیر است:
   ماده‌واحده: در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز شهر مشهد مقدس در حوزه تفریحی و گردشگری و ضرورت توسعه و گسترش فضاهای موردنیاز در این زمینه به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نسبت به انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری با آقای حسین ثابت بکتاش درباره اجرای پروژه سرمایه‌گذاری احداث، تجهیز، راه‌اندازی و بهره‌برداری از مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق واقع در حاشیه بزرگراه شهید کلانتری و بولوار ثامن‌الائمه(ع)، به شرح قرارداد پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس) اقدام نماید.
   تبصره 1 - تعهدات سرمایه‌گذار، جداول آنالیز اقتصادی، سطح و سطوح کاربری‌ها و برنامه زمان‌بندی اجرای پروژه پس از تأیید کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با حق حضور و رأی همه اعضای شورا به عنوان پیوست قرارداد قرار گیرد.
   تبصره 2 - در انجام پروژه، حفظ و توسعه فضای سبز شهری در اولویت قرار گیرد.
   تبصره 3 - شهرداری مشهد مقدس برای تأمین انرژی موردنیاز پروژه، استفاده از انرژی‌های پاک، نو و تجدید پذیر را در اولویت قرار دهد.
   تبصره 4 - شهرداری مشهد مقدس موظف است در قرارداد پروژه پیش‌بینی نماید که پیوست فرهنگی و اجتماعی ظرف مدت 4 ماه تهیه و به تأیید کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت با حق حضور رأی همه اعضای شورا برسد.
   برای آگاهی بیشتر از وضعیت این پروژه عظیم مصاحبه‌ای با هادی محمدی‌مقدم، سرپرست مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: پروژه پارک گردشگری طرق یکی از پروژه‌های زیرساختی شهر مشهد که در یکی از مناطق کم برخوردار شهر احداث می‌شود.
   وی افزود: مصوبه این پروژه توسط شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب رسید و به سرمایه‌گذار نیز ابلاغ شده و اصرار ما بر دریافت مجوز از کمیسیون ماده 5 برای این پروژه است.
   محمدی‌مقدم بیان کرد: البته سرمایه‌گذار نیز در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم پروژه پارک جنگلی طرق است و امیدواریم با سرعت بیشتری این پروژه احداث شود.
   سرپرست مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به اینکه پروژه‌های ساختمانی مورد نظر این پروژه در مکان‌های از پارک جنگلی احداث می‌شوند که هیچ‌گونه درختی کاشته نشده قطعاً مجوزهای لازم را دریافت می‌کند از طرفی نیز با طرح‌های تفصیلی و جامع شهر مشهد نیز مطابقت دارد.
   علی‌‎اصغر نخعی‌راد، رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد نیز درباره این پروژه عنوان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ما شهرداری کار خود را در واگذاری این پروژه به سرمایه‌گذار به پایان رسانده و سرمایه‌گذار باید مذاکراتی نیز با آستان قدس رضوی نیز داشته باشد که این موضوع در حال انجام است.
   این گزارش می‌افزاید: ماندگاری زائر موضوعی است که موردتوجه مسئولان شهر بهشت قرارگرفته که قطعاً با احداث چنین پروژه‌های عظیمی می‌توان به این مهم امیدوار بود و همان‌گونه که در گزارش بیان شد با توجه به اینکه این پروژه در منطقه‌ای کم‌برخوردار در حال احداث است، ثمرات فراوانی برای مردم این مناطق نیز دارد.
   حال باید منتظر بود تا این پروژه عظیم در شهر مشهد به اتمام برسد تا زائران و مجاوران حرم رضوی از آن بهره لازم را ببرند و سببی بر ماندگاری بیشتر زائران در شهر امام هشتم (ع) شود.
   سید زُهیر موسوی دارابی

    

   تعداد بازدید: 1043
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .