•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 332
   کد: 130492
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   در بیانیه شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد؛

   عزم و اراده سردار شهید رفیعی در دوران دفاع مقدس مثال‌زدنی است

   شهید مظلوم و پرآوازه‌ای که پس از بالغ بر 20 سال گمنامی، یاد و خاطره‌اش برای همه زنده گشت و خوشا به حال اوکه مجاهدت، شهادت، گمنامی و غربت را همه باهم چشید و در قرب و خوان پربرکت الهی متنعم است.
   عزم و اراده سردار شهید رفیعی در دوران دفاع مقدس مثال‌زدنی است

   شورای اسلامی شهر مشهد در پی شناسایی هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی که به عنوان شهید گمنام در دانشگاه فردوسی تدفین شده بود، بیانیه‌ای صادر کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در پی شناسایی هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی، شورای اسلامی شهر مشهد با صدور بیانیه‌ای یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامیداشت.
   در این بیانیه آمده است: تاریخ ایران اسلامی مشحون از نام، یاد و خاطره دلاوردانی است که با رشادت‌های بی‌بدیل خود در طول عمر پربرکت انقلاب همگان را شگفت زده و متحیر ساخته است.
   در بیانیه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح شده است: استان خراسان چهره‌های شاخص و شخصیت‌های دلیری را تقدیم انقلاب اسلامی نموده که یکی از این بزرگواران شهید ابوالفضل رفیعی است. طلبه رزمنده‌ای که در طول جنگ تحمیلی بارها مجروح شد اما از اراده و عزم او کاسته نشد و هر جراحت گویی بر توان و روحیه انقلابی وی می‌افزود.
   در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: نام و آوازه این شهید والامقام در سراسر ایران، چه در جبهه‌های کردستان و چه در کارزار جنوب و خوزستان، زبانزد خاص و عام بود. عزم و اراده شهید رفیعی مثال‌زدنی است؛ شنیدن رشادت‌‎های این مجاهد وارسته و نستوه ناخودآگاه تحیر همگان را برمی‌انگیزد و حسی بی‌بدیل در فکر و ذهن و قلب آدمی حاکم می‌سازد.
   شورای اسلامی شهر مشهد در بیانیه خود تاکید کرده است: شیرمردی که در عملیات خیبر و در کنار رود فرات راه رسیدن به معشوق خود را یافت و در نهایت به خواسته قلبی خود، شهادت، دست پیدا کرد و مجاهد و شهید فی سبیل الله گشت. شهید ابوالفضل رفیعی، معاون فرمانده لشگر 5 نصر که پس از عملیات یادشده دیگر اثری از وی وجود نداشت؛ گویی جسم و روح وی به دیار حق شتافته بود.
   در بخش پایانی این بیانیه آمده است: شهید مظلوم و پرآوازه‌ای که پس از بالغ بر 20 سال گمنامی، یاد و خاطره‌اش برای همه زنده گشت و خوشا به حال اوکه مجاهدت، شهادت، گمنامی و غربت را همه باهم چشید و در قرب و خوان پربرکت الهی متنعم است.

    

   تعداد بازدید: 332
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .