•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 210
   کد: 130536
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد:

   شورای چهارم، اقدامات ارزنده‌ای در راستای توجه به موضوع منابع آبی انجام داده است

   بحران آب هم‌اکنون بیداد می‌کند و امروزه کارواش‌های آبی سهم زیادی را در هدررفت آب شرب سالم و بهداشتی در شهرها دارند.
   شورای چهارم، اقدامات ارزنده‌ای در راستای توجه به موضوع منابع آبی انجام داده است

   کارواش بدون آب ساختمان شورای اسلامی شهر مشهد با حضور رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری و رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر به بهره‌برداری رسید.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد در جریان این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: توجه و اهتمام به موضوع منابع آبی از جمله مهم‌ترین رویکردهای شورای چهارم بود که در این مسیر گام‌های ارزنده‌ای نیز برداشته شد.
   غلامحسین صاحبی با اشاره به اقداماتی که در حوزه استفاده مناسب در تفکیک آب شرب و غیر شرب برای آبیاری فضای سبز شهری صورت پذیرفته است، افزود: در همین راستا بیش از 70 درصد آب قابل استفاده برای فضای سبز شهری کلانشهر مشهد را آب غیر شرب شامل می‌شود.
   رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه این مجموعه طرح‌های مطالعاتی زیادی را برای حفظ منابع آبی در دستور کار خود دارد، گفت: افتتاح کارواش بدون آب یکی از این اقدامات بود که با توجه به حجم بالای مصرف آب و جلوگیری از این بحران به مرحله عملیاتی رسید.
   هادی اعظمی افزود: این کار در جهت فرهنگ سازی برای استفاده از چنین روش مناسبی برای شستشوی خودروهای شهروندان صورت پذیرفته است.
   همچنین دبیر کارگروه مدیریت بحران منابع آب مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز با دعوت از دستگاه‌های مختلف برای استقرار این کارواش در نهادهای متبوعه خود گفت: بحران آب هم‌اکنون بیداد می‌کند و امروزه کارواش‌های آبی سهم زیادی را در هدررفت آب شرب سالم و بهداشتی در شهرها دارند.
   اسما زارع با بیان این که این کار به همت مجموعه خیریه امام سجاد(ع) و با به‌کارگیری تعدادی از افراد توان یاب به صورت پایلوت اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: هزینه اشتراک این کارواش نیز با دوبار شستشو در هر ماه 15 هزار تومان است.
    

   تعداد بازدید: 210
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .