•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 255
   کد: 130550
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی شورا خبر داد:

   تعهد مسئولان استانی و شهری برای احیای منطقه طوس

   مسئولان استانی و شهری با امضای دست نوشته مقام معظم رهبری متعهد شدند که در راستای احیای منطقه تاریخی طوس و تحقق مطالبه حضرت آقا تلاش کنند.
   تعهد مسئولان استانی و شهری برای احیای منطقه طوس

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مسئولان استانی و شهری با امضای پیمان نامه‌ای متعهد شدند که نسبت به احیای منطقه طوس و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری تلاش کنند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد کمال سرویها در ابتدای یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در محل تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: مراسم گرامیداشت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص احیای منطقه تاریخی طوس روز گذشته با حضور مسئولان شهری و استانی برگزار شد.
   وی افزود: مدیریت شهری برای احیا و آبادانی منطقه طوس اقدامات بسیار خوبی انجام داده است که امیدواریم در دوره آینده شورای شهر هم خدمت رسانی به مردم این منطقه در اولویت کاری شهرداری مشهد باشد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در طی 4 سال گذشته برای عمران و آبادانی طوس و ارائه خدمات شایسته به مردم ساکن در این منطقه، حدود 35 میلیارد تومان اعتبار از سوی مدیریت شهری اختصاص یافت.
   وی ابراز کرد: از آنجا که حدود 21 سال از زمان صدور فرمان تاریخی مقام معظم رهبری در زمینه احیای منطقه طوس می‌گذرد، روز گذشته پیمان نامه برای تحقق این دستور به امضا رسید.
   سرویها خاطرنشان کرد: مسئولان استانی و شهری با امضای دست نوشته مقام معظم رهبری متعهد شدند که در راستای احیای منطقه تاریخی طوس و تحقق مطالبه حضرت آقا تلاش کنند.
   وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالروز قیام گوهرشاد گفت: پس از آنکه زمزمه نقشه شوم رضاخانی جهت به تاراج دادن ارزش‌های دینی در قالب کشف حجاب به مردم رسید، اعتراضات سراسری کشور را فرا گرفت.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مردم که در مسجد گوهرشاد مشهد به این امر اعتراض داشتند، در 21 تیرماه 1314 با سردادن شعارهای ضد سلطنت، یکپارچه سرود مقاومت سر دادند اما نیروهای رضاخانی به دسته‌های مردمی یورش بردند و مردم را به شهادت رساندند.
   وی گفت: این فاجعه هولناک پایان یافت اما یاد حماسه خونین این نهضت اسلامی و برخاسته از باورهای دینی برای همیشه در تاریخ مبارزات اسلامی ملت ایران باقی خواهند ماند.
   سرویها با بیان اینکه سالروز قیام مسجد گوهرشاد به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: امروز بانوان به عنوان سنگربان ارزش‌های اسلامی در برابر وضع جاهلی دنیای غرب، با پاسداری از حریم حجاب به عنوان دژ امنیت اخلاقی از فرهنگ اسلامی محافظت می‌کنند.
    

   تعداد بازدید: 255
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .