•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 343
   کد: 130561
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
   طرح حمایت از مراکز رشد فناوری به تصویب شورای اسلامی شهر رسید؛

   حمایت مدیریت شهری از شرکت‌های دانش‌بنیان

   همچنین در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر، اعضا ضمن موافقت با افزایش سرمایه سازمان‌های فرهنگی و تفریحی و حمل و نقل بار درون شهری، تفریغ بودجه سال 1395 سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد را به تصویب رساندند.
   حمایت مدیریت شهری از شرکت‌های دانش‌بنیان

   یکی از دستورکار یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر به بررسی طرح حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد فناوری اختصاص داشت.
   به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر طرح حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد فناوری مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
   براساس مصوبه شورا، به شهرداری مشهد اجازه داده شد به منظور ترغیب شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد، شرکت‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی و بهره‌مندی از پتانسیل و ظرفیت‌های آنان و توجه ویژه به محورهای مدیریت شهری، خدمات تخصصی مورد توافق را در قالب قرارداد مادر با مراکز دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری به صورت ترک تشریفات قانونی منعقد کند.
   همچنین مدیریت شهری مکلف شد در جهت ارائه آخرین دستاوردهای دانش‌بنیان، فناورانه و خودکفایی و همچنین ارائه نیازمندی‌ها، با استفاده از روش‌های مناسب از قبیل ایجاد نمایشگاه عرضه محصولات و دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان به بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگسراهای شهرداری اقدام نماید.
   همچنین در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر، اعضا ضمن موافقت با افزایش سرمایه سازمان‌های فرهنگی و تفریحی و حمل و نقل بار درون شهری، تفریغ بودجه سال 1395 سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد را به تصویب رساندند.
   یکی دیگر از دستور کار جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر، بررسی نامه شهرداری مشهد مربوط به استفساریه آیین‌نامه مشارکت و حمایت مدیریت شهری از همایش‌ها بود.
   سهیلی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در خصوص این استفساریه گفت: آیین‌نامه‌ای که شهرداری برای حمایت از همایش‌ها ارائه کرده با مصوبه شورای اسلامی در خصوص برگزاری همایش توسط مدیریت شهری مغایرتی ندارد.
   حسنعلی خلاقی عضو شورای اسلامی شهر مشهد هم با انتقاد از عدم شفافیت نظریه کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: نحوه حمایت شهرداری از همایش‌های برون سازمانی و همایش‌های داخلی باید به صورت کاملا شفاف در مصوبه شورا اشاره شود.
   در نهایت پس از بحث و بررسی، نظریه کمیسیون برنامه و بودجه شورا به عنوان پاسخ به استفساریه شهرداری مشهد به تصویب رسید. در مصوبه شورا آمده است: مسوولیت بررسی و تعیین چگونگی حمایت از همایش، کنفرانس، سمینار علمی و تخصصی در شهرداری با کمیته مشارکت علمی بوده که این امر مغایرتی با تایید کمیسیون تخصصی مرتبط با حق حضور و رای اعضای شورای اسلامی شهر قبل از برگزاری همایش (و سایر موارد مشابه) وفق تبصره مصوبه مذکور ندارد و اعضای شورای شهر با این لایحه موافقت کردند.
    

   تعداد بازدید: 343
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .