•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 194
   کد: 1648
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۲/۰۸

   در سال جاری بیش از 8 هزار قلاده سگ در شهر مشهد معدوم شده است

   مدیرعامل سازمان بازیافت گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه 8هزار و 600 قلاده سگ با اعتباری بالغ بر 162 میلیون تومان معدوم شده است.
   در سال جاری بیش از 8 هزار قلاده سگ در شهر مشهد معدوم شده است
   علی نجفی در جلسه کارگروه استانی کنترل جمعیت حیوانات ناقل به انسان که در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: معدوم سازی ابتدا از طریق 2 اکیپ 24ساعته انجام می‏شد، ولی به دلیل افزایش جمعیت سگ‏ها و عدم پاسخگویی به نیاز شهر، تعداد آن‏ها به 12 اکیپ 4ساعته، از ساعت 4 تا 8صبح تغییر یافت.
   وی ضمن اشاره به اینکه بیش از 6ماه از ابلاغ آیین‏نامه وزارت کشور مبنی بر معدوم سازی سگ‏ها به روش زنده‏گیری و مرگ با ترحم گذشته است، افزود: این طرح در شهرداری مشهد با موفقیت انجام شده و شهر مشهد در زمینه معدوم سازی سگ‏ها به روش جدید در سطح کشور پیشتاز است.
   نجفی همچنین پیشنهاد داد؛ برای عملیاتی شدن و کاهش هزینه طرح در سایر شهرهای استان، برای شهرهای نزدیک، یک مرکز امحا و محل دفن در نظر بگیرند.
   نجفی افزود: در دی‏ سال جاری با وجود سردی هوا و پیش‏بینی نارضایتی مردم از وضعیت سگ‏های ولگرد به دلیل موفق بودن طرح، بیشترین رضایتمندی را شاهد بودیم.
   همچنین در ادامه جلسه، جواد رجب‏زاده شهردار شاندیز که به نمایندگی شهرداری‏های استان در جلسه حضور داشت با بیان اینک کاهش آمار سگ‏های ولگرد، ارتباط مستقیم با میزان رضایتمندی مردم دارد، افزود: غیر از شهر مشهد، در هیچ شهری در استان، تجهیزات و اعتباراتی که طبق این دستورالعمل ایجاد شده، وجود ندارد.
   وی با اشاره به اینکه در شاندیز هنوز از روش‏های قبلی مانند استفاده از سلاح استفاده می‏شود، تصریح کرد: با توجه به آمارهای ارائه شده، هزینه معدوم سازی هر قلاده سگ در شهر مشهد به روش زنده‏گیری 50هزار تومان است که این هزینه در دیگر شهرها تامین نشده و این روش، کار سختی است و تجهیزات می‏خواهد که شهرستان‏ها از آن برخوردار نیستند، ضمن اینکه ما نیاز به تجهیز فضا و اکیپ‏ها داریم.
   وی همچنین از وزارت کشور و استانداری درخواست کرد برای معدوم سازی به شهرداری‏ها اعتبار اختصاص دهند.
   همچنین در ادامه محسن عابدزاده، نماینده اداره کل دام‏پزشکی استان خراسان رضوی، ضمن موافق دانستن طرح جدید افزود: روش به‏کارگیری سلاح و روش زنده‏گیری، مکمل هم هستند و این‏گونه نیست که این روش‏ها جدا از هم باشند.
   در ادامه سیدمهدی سیدهاشمی، نماینده جمعیت حمایت از حیوانات گفت: در روش جدید فقط بحث معدوم سازی مطرح شده نه کنترل جمعیت، به گونه‏ای که میزان معدوم سازی بیش از 4هزار قلاده در سال گذشته به بیش از 8هزار قلاده افزایش یافته است، در حالی که اگر بحث کنترل جمعیت این‏گونه سگ‏ها مطرح بود، باید آمار معدوم سازی کاهش می‏یافت.
   تعداد بازدید: 194
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .