•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 156
   کد: 1649
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۲/۰۸
   معاون بهره برداری سازمان اتوبوس رانی مشهد

   با احداث 13 پایانه درون شهری نیازهای شهروندان مرتفع می شود

   معاون بهره برداری سازمان اتوبوس رانی مشهد گفت :در شرایط کنونی با احداث 13 پایانه شهری در شهر مشهد نیازهای شهروندان مرتفع خواهد شد .

   مهدی خجسته روز یک شنبه در گفتگو با خبرنگار شهرآرا افزود:هم اکنون سازمان اتوبوسرانی پایانه وکیل آباد،انقلاب،الهیه و نخریسی را تحویل گرفته و در حال پیگیریهای لازم برای ساخت و تجهیز آن است و پایانه‎های دیگر در مرحله تملیک اراضی می‌باشد.
   وی در ادامه پایانه های درونشهری را موجب آسانی در تبادل خطوط در سطح شهر ذکر کرد و گفت: پایانه‌های درون شهری نقل و انتقال شهروندان را آسان کرده و امکانات و تسهیلات مورد نیاز چون سرویس بهداشتی، پارکینگ را در اختیار شهروندان قرار میدهد.
   خجسته خاطرنشان کرد: با توجه به وجود طرح ترافیک در نقاطی از شهر در ایام تابستان، وجود پایانه‎ای که مجهز به پارکینگ است در رفت و آمد شهروندان به این مناطق تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.
   وی همچنین هدف از احداث پایانههای درونشهری را تبادل سفر بین خطوط اتوبوسها، تبادل سفر بین وسایل‌نقلیه شخصی و همگانی با اتوبوسها و بین افراد پیاده با اتوبوس اعلام کرد .
   معاون بهره‎برداری سازمان اتوبوسرانی با اشاره به امکانات محدود دو پایانه آزادی و شهدا اظهار داشت: برای تجهیز پایانه هایی که به صورت موقت و امکانات متوسط در حال بهره برداری می باشد به دو میلیارد تومان بودجه نیازمند است .
   خجسسته تاکید کرد:در آیندهای نزدیک با اختصاص این بودجه، پایانه های آزادی، شهدا، نخریسی، انقلاب و وکیل آباد از نظر سایه بان، سرویس بهداشتی، کفسازی و تلفن همگانی تجهیز خواهند شد.
   وی از دیگر مزایای احداث پایانه های درون شهری را در حذف پایانه های خطی و جلوگیری از ترافیک اشاره کرد و افزود: در طول خیابان دانش شرقی و غربی، ‌هاشمی نژاد، طبرسی تا مقدم پایانه‌های خطی ایجاد شده و به دلیل اشغال یک خط توسط اتوبوس در ساعات اوج تردد، مشکلات ترافیکی پیش آمده که با احداث پایانه درونشهری و انتقال این اتوبوسها به آن محل، علاوه بر جلوگیری از این معضل، در تسهیل تبادل سفر نیز نقش اساسی و مهمی‌ دارد.
   معاون بهره برداری سازمان اتوبوسرانی در ادامه مهم‌ترین مانع بر سر راه افزایش تعداد پایانه‌های درون شهری را تملک اراضی ذکر کرد و گفت: عدم امکان تملک زمین‌هایی که در آن پایانه درون شهری جا نمایی شده و همچنین بالا بودن قیمت زمین و کمبود اعتبار، عمده‌ترین مشکلات در این زمینه است.
   خجسته افزود: در حال حاضر پایانه‌های وکیل آباد، شهدا، آزادی، زکریا، راه‌آهن و شهدا در حال بهره‌برداری است در حالی که سه پایانه آزادی، راه‌آهن و گمنام به توسعه نیاز دارد. 

   تعداد بازدید: 156
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .