•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 1652
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۲/۰۹

   کار را که کرد؟ (1)


   همه می دانیم بسیاری از کارهای بزرگ با اقدامات فردی میسر نیست؛ اما به آنچه می دانیم در عمل متعهد نیستیم.

   همه به دنبال این هستیم که نهایتاً «کار را که کرد؟» در صورتی که دنیا دیگر از که و چه کسی گذشته است.

   در دنیای امروز ساختارها حرف اول را می زنند. توسعه نیز اگرچه نیاز به ابرمردانی قدرتمند، عالم و کارا دارد اما بیش از آن و پیش از آن نیازمند ساختارهای قدرتمند، عالمانه و کارآمد است.

   متاسفانه در گذشته همانند وضعیت ورزش کشور که تابلویی کوچک از وضعیت فرهنگ و جامعه ایرانی است، در امر توسعه نیز که قطعاً پروژه ای فردی و حتی مختص به یک حزب و گروه و دولت نیست، هرگز قدرت و توان کارهای مقطعی و انفرادی را نداشته ایم.

   برای توسعه کلانشهر مشهد نیز نیازمند اصلاح ساختارها در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی هستیم. و گام نخست در این اصلاح ساختارها برقراری ارتباط میان حوزه های مختلف اجرایی، ستادی و بدنه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.

   توسعه شهر مشهد نیازمند یک اتحاد استراتژیک است. اتحادی که همه در آن منتفع خواهند بود. حوزه های سیاسی باید بسترهای لازم را آماده کنند. حوزه های ستادی برنامه ریزی کار را به عهده دارند و بدنه مسئول اجرایی این برنامه ها خواهد بود. این اتحاد بودجه های ملی و سرمایه های منطقه ای را برای حوزه های سیاسی فراهم خواهد کرد. چشم‌اندازهای حوزه های ستادی را محقق خواهد کرد و بدنه اجرایی را منتفع خواهد نمود. و این جاست که دیگر «کار را که کرد؟» اهمیت چندانی نخواهد داشت.

    

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .