•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 104
   کد: 6448
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۱۲/۰۷

   بناهای برتر مسکونی مشهد سالانه معرفی می شود

   معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر و بمنظور تشویق مردم در طراحی و اجرای ساختمان‌ها، شهردای مکلف شد هر سال نسبت به معرفی ساختمان‌های نمونه در بخش مسکونی اقدام نماید.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی جاوید در همایش روز مهندس (بزرگداشت خواجه‌ نصیرالدین طوسی)و جشنواره بنای برتر افزود: مقرر شد هر دستگاهی هر ساله و به‌صورت جشنواره بنای برتر ساختمان نمونه را معرفی کند.

   وی ادامه داد: این در حالی است که شیوه‌نامه، سیاستگذاری و نحوه انتخاب ساختمان برتر به عهده شورای راهبردی گذاشته شد و در گام نخست، اعلان عمومی و فراخوان انجام ؛تا شهروندان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

   جاوید اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی، ثبت‌نام از اسفند سال گذشته آغاز ؛ و از اردیبهشت ماه سال جاری بازدیدها توسط کمیته‌های فنی شروع شد.

   وی با بیان اینکه در نهایت 36 بنا به کمیته فنی و اجرای شورای راهبردی این جشنواره معرفی شدند، افزود: بر این اساس تقسیم‌بندی ساختمان‌ها در گروه‌های مختلف از سه تا پنج طبقه و از 600 تا دو هزار مترمربع توانستند، وارد این رقابت شوند و کنترل کاربردی توسط سازمان نظام مهندسی در این کمیته فنی آغاز شد.

   جاوید با اشاره به اینکه حداقل 350 مورد بازدید طی یک سال انجام شد و در بخش‌های سازه، معماری، برق، مکانیک، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ایمنی و ترافیک، نقشه‌برداری انجام شد، تصریح کرد: ساختمانی که تمام این شرایط را کسب کرده باشد، به عنوان برتر معرفی می شود، اما متاسفانه حتی یک مورد مشاهده نشد، بنابراین ناگزیر شدیم در دو سال اول به ساختمان برگزیده در رشته و تخصص خاص ورود پیدا کرده تا تشویقی حداقلی در یک رشته یا یک بخش خاص صورت گیرد.

   تعداد بازدید: 104
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .