•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 182
   کد: 6449
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۱۲/۰۷
   رئیس پلیس راهور خراسان رضوی:

   سیستم پارکینگ هوشمند زمینه‌ساز کاهش تخلفات پارک است

   رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان رضوی گفت: با اجرای سیستم پارکینگ هوشمند زمینه برای کاهش تخلفات ناشی ازپارک حاشیه‌ای در مشهد فراهم می‌شود.
   سیستم پارکینگ هوشمند زمینه‌ساز کاهش تخلفات پارک است

   حمیدرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهارداشت: در حال حاضر، کمبود فضای پارک در برخی از خیابان‌ها و معابر سطح شهر مشهد سبب شده است که تخلفات ناشی از این امر به‌عنوان  یکی از تخلفات عمده در مشهد محسوب شود.

   وی با اشاره به اجرای طرح پارکینگ هوشمند در مشهد گفت: اجرای این طرح در مشهد می‌تواند علاوه بر مدیریت پارکینگ و فضاهای مورد نیاز برای پارک خودرو، بستر برای کاهش تخلفات  و ترافیک ناشی از این امر نیز محقق می‌شود.

   وی ادامه داد: در اجرای آزمایشی این طرح در خیابان سناباد ،سبب شد که با وجود ترافیک این خیابان، فضای پارک برای پارک کردن خودروها وجود داشته باشد.

   رئیس پلیس راهور خراسان رضوی اصلاح خط کشی خیابان‌ها در راستای اجرای پارکینگ‌های هوشمند را لازمه این طرح  دانست.

   وی اصلاح قانون راهنمایی و رانندگی در حوزه پارکینگ را از جمله بسترهای فراهم شده برای استفاده از پارکینگ هوشمند عنوان کرد و گفت: براین اساس در آئین‌نامه  گذشته تنها از پارکومترها به عنوان دستگاه کنترل فضاهای پارک موجود در سطح شهر یاد شده بود که با توجه به نیاز بهره‌گیری از فناوری‌های جدید این مورد در آئین‌نامه راهنمایی ورانندگی اصلاح گردید.

   تعداد بازدید: 182
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .