•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 162
   کد: 6451
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۱۲/۰۷
   استاندار خراسان رضوی :

   سبک معماری خراسانی به مهندسین جهان ارایه شود

     استاندار خراسان رضوی خواستار ارایه سبک معماری ممتاز خراسانی به جامعه مهندسین در ایران و سایر کشورهای جهان توسط مهندسان استان گردید.
    سبک معماری خراسانی به مهندسین جهان ارایه شود
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمود صلاحی در آیین بزرگداشت روز مهندس و نخستین جشنواره انتخاب بنای برتر افزود: خراسان رضوی از دیرباز کانون توجه ایرانیان و جهانیان در زمینه های مختلف علمی، ادبی، فرهنگی و سیاسی بوده است.
   وی افزود: ساختمان‌های ماندگار از گذشتگان به عنوان شناسنامه هویت معماری ایرانی و اسلامی ما محسوب می‌شود که علاوه بر استفاده از آنها به عنوان میراث‌های فرهنگی در جذب گردشگر باید به عنوان الگویی برای مهندسان درجهت استفاده بهینه از منابع، امکانات و نحوه عملکرد گذشتگان مورد ارزیابی قرار گیرد.
   نماینده عالی دولت در استان افزود: توجه به مبلمان شهری و زیبایی ظاهری شهرها در معماری و شهرسازی باید مورد توجه سازمان نظام مهندسی قرار بگیرد و به‌جهت جلوگیری از هدررفت منابع و امکانات از فعالیت افرادی که دارای تجربه کافی نیستند جلوگیری به عمل آید.
   وی افزود: نظام مهندسی کشاورزی با ده هزار و 600 عضو، نظام مهندسی معدن با هزار و 900  نفر عضو و نظام مهندسی ساختمان با حدود 15 هزار نفر عضو در خراسان رضوی ظرفیت بسیار خوبی در استان به وجود آورده اند که باید از این ظرفیت در جهت ارتقای شاخصه های استان استفاده کنیم.
   صلاحی در ادامه ضمن اظهار تاسف از تربیت نشدن خواجه نصیرها در دوران پس از این دانشمند بزرگ اظهار داشت: باید در این 10 قرنی که از زمان خواجه نصیر می‌گذشت ایران دهها خواجه نصیر به دنیا عرضه می کرد که این امر محقق نشده است.
   رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار داشت: هسته مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در سال 1369 ایجاد گردید و هم اکنون که پنج دوره از آن می گذرد 14 هزار و 320 نفر عضو دارد.
   محمدرضا اخوان افزود: این سازمان در 19 شهرستان استان دفتر نمایندگی تاسیس نموده است و بیش از 700  نفر در این دفاتر مشغول به فعالیت می‌باشند.
   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .