•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 157
   کد: 6452
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۹/۱۲/۰۷
   رئیس مرکز بهداشت استان خراسان رضوی:

   اطلاع رسانی دلسوزانه در کاهش معضلات اجتماعی نقشی موثر دارد

   رئیس مرکز بهداشت استان خراسان رضوی با تاکید بر نقش مهم و موثر اطلاع رسانی در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: با اطلاع رسانی درست، به موقع و دلسوزانه می توان آمار آسیب های اجتماعی را بویژه در کودکان تاحد زیادی کاهش داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مرتضی احتشام فر درگفتگویی اظهارداشت: اطلاع رسانی شفاف و مستمر در خصوص راه های کنترل آسیب های اجتماعی و آموزش رفع این آسیب ها در جهت کمک به جامعه، بسیار حائز اهمیت می باشد.

   وی با اشاره به اینکه کودکان خیابانی و بی سرپرست معضلی برای جامعه می باشند، خاطرنشان کرد: این کودکان با قرارگیری در فضاهای نامناسب و ناهنجار، شرایط جامعه را با مشکل مواجه ساخته و زمینه مشاغل کاذب را مهیا می سازند.

   احتشام فر با بیان اینکه این کودکان در شرایط روحی و روانی مناسبی قرار ندارند، خاطر نشان کرد: کودکان خیابانی و بی سرپرست در مقابل مشکلات دچار ناهنجاری هایی شده که باعث آسیب های شدیدی به خود و جامعه می شوند.

   وی با بیان اینکه باید از این کودکان به دلیل کمبودهایی که دارند، حمایت های ویژه ای انجام شود، تصریح کرد: سازمان های دولتی مرتبط و موسسات مردم نهاد با سازماندهی و حمایت موثر از آنها، کمک خوبی به این افراد کرده و کودکان به خوبی توسط این مراکز در حال رشد می باشند.

   معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه این دانشگاه به طور مستقیم نقشی در موضوع کودکان خیابانی ندارد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حمایت و همکاری سایر مراکز مرتبط  توانسته در پیشگیری بسیاری از بیماری ها توسط این کودکان موثر واقع شود.

   احتشام فر با اعلام اینکه سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه نقش مهمی را در آگاهی بخشی به افراد آسیب پذیر ایفا می کنند، یادآور شد: اقدامات و فعالیت های به موقع ارگان های غیردولتی مساعدت مضاعفی را برای اقشار آسیب پذیر جامعه در برابر ناهنجاری های اجتماعی درپی داشته است.

   تعداد بازدید: 157
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .